Przejazd przez 25 czerwca i Żeromskiego

i

Autor: źródło: MZDiK.pl

Skorzystają rowerzyści! Przejazd przez 25 Czerwca gotowy

2021-11-16 6:28

Od początku listopada można już korzystać z przejazdu rowerowego na skrzyżowaniu ulic 25 Czerwca i Żeromskiego. Tzw. śluzy rowerowe powstały w ramach zaległego projektu z Budżetu Obywatelskiego 2014 roku. W środę, 10 listopada odebrano całą inwestycję.

Skorzystają kierowcy, a przede wszystkim - rowerzyści. Zakończyły się wszystkie prace na skrzyżowaniu ulicy 25 Czerwca i Żeromskiego.

Prócz nowych świateł dla kierowców powstał także przejazd rowerowy przez skrzyżowanie.

Zgodnie z projektem wymieniono tam sygnalizację świetlną na nową, wyświetlającą także sygnały dla rowerzystów. Na samym skrzyżowaniu pojawiły się specjalnie wymalowane pasy, po których rowerzyści mogą przejeżdżać właśnie przez to skrzyżowanie - powiedział nam Dawid Puton, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji. - Są to tak zwane śluzy, a rowerzyści są wykrywani poprzez pętle indukcyjne, które są również zamontowane przy tym skrzyżowaniu. Przejazd rowerowy jest już działający i można z niego korzystać.

Jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego.

Jest to ostatni element projektu z Budżetu Obywatelskiego Radomia z roku 2014. Prace nad tym przejazdem rozpoczęły się w połowie sierpnia - dodaje Puton.

Prócz przejazdu rowerowego pojawiła się także zupełnie nowa sygnalizacja świetlna, ale nie tylko.

Poprzednie światła na tym skrzyżowaniu w ostatnim czasie coraz częściej się psuły. Istniało ryzyko, iż za jakiś czas mogą całkiem przestać działać, a to oznaczałoby kompletny paraliż komunikacyjny tej części miasta - powiedział rzecznik MZDiK. - Dotychczasowe światła stałoczasowe zostały zastąpione akomodacyjnymi. To znaczy, że będą one dostosowywać się do natężenia ruchu. Przy okazji tych robót wykonaliśmy także remont chodnika i obniżyliśmy krawężnik obok salonu telefonii komórkowej.

Koszt przebudowy tego skrzyżowania to ponad 171 tysięcy złotych.

Źródło: Skorzystają rowerzyści! Przejazd przez 25 Czerwca gotowy