telewizja

Artur Łata brylował jako prokurator w serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska. Po latach sam usłyszał wyrok

2024-07-16 8:27

Serial Sędzia Anna Maria Wesołowska był przed laty jedną z najchętniej oglądanych produkcji przez widzów TVN. Nic zresztą dziwnego. Sprawy były wciągające, a aktorzy, którzy występowali w serialu niezwykle przekonujący. Szczególną uwagę zwracał prokurator Artur Łata. Okazuje się, że on sam po latach usłyszał wyrok.

Prokurator z serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska z wyrokiem

Ten serial bez wątpienia był hitem TVN. Sędzia Anna Maria Wesołowska to produkcja, która przyciągała przed telewizory tysiące widzów. I chyba nikogo to nie dziwi. W formacie mogliśmy oglądać ciekawe sprawy kryminalne, które niejednokrotnie miały zaskakujące zakończenie. Sporą rolę w tym wszystkim odegrali również sami bohaterowie, którzy pojawiali się w serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska. Tytułowa sędzia do dziś cieszy się sporą popularnością i jeździ po całej Polsce ze swoimi prelekcjami dla uczniów. Jednak widzowie doskonale pamiętają też drugoplanowe postaci serialu. To m.in. adwokat Magdalena Wilk czy niezwykle ekspresyjny i surowy prokurator Artur Łata. Ten drugi w rzeczywistości był adwokatem, który w dość niespodziewany sposób zakończył swoją karierę.

Przygotowanie stanowiska | Pawelec robi robotę tatuaż

Sędzia Anna Maria Wesołowska: Artur Łata usłyszał wyrok

Prokurator Artur Łata w serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska mocno zwracał uwagę widzów. Jego mowy końcowe były ostre, nie krępował się czynić uwag do oskarżonych i ich obrońców i nigdy nie gryzł się w język. Co jednak wydarzyło się w życiu adwokata już po zakończeniu serialu? Okazuje się, że mężczyzna znany z serialu Sędzia Anna Maria Wesołowska doczekał się zakazu wykonywania zawodu. Wszystko zaczęło się w 2014 roku. Gazeta Wrocławska informowała wówczas o tym, że adwokat decyzją Wyższego Sądu Dyscyplinarnego dla adwokatów dostał czasowy zakaz wykonywania zawodu. Następnie Artura Łatę z produkcji Sędzia Anna Maria Wesołowska oskarżono o to, że mimo tamtego postanowienia miał przyjmować od swoich klientów zlecenia i zapłatę za nie. W dodatku miał unikać kontaktu z klientami i zaniedbywać swoje obowiązki. Sam Artur Łata był wówczas w rozmowie z Gazetą Wrocławską nieco innego zdania.

Nie przyjąłem żadnego zlecenia w czasie, gdy mnie zawieszono. Nie dostałem prawie 80 tysięcy złotych, tylko znacznie mniej. W sprawie tego pana robiłem to, co do mnie należało jako do adwokata

- mówił serialowy prokurator.

Sąd Okręgowy we Wrocławiu skazał go jednak w 2016 roku na karę 1,5 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu. Gwiazdę produkcji Sędzia Anna Maria Wesołowska oskarżono o cztery przestępstwa. Tylko od jednego usłyszał wyrok uniewinniający. Serialowy prokurator miał zwrócić pieniądze trzem pokrzywdzonym.

Listen to "Proces. Franz Kafka. Streszczenie, bohaterowie, problematyka" on Spreaker.