Football sprzed lat czyli #RetroLiga w VOX FM

i

Autor: retroliga.com.pl Football sprzed lat czyli #RetroLiga w VOX FM

Football sprzed lat czyli #RetroLiga w VOX FM!

2022-02-22 12:58

To będzie coś dla fanów piłki nożnej! Już niebawem studio VOX FM odwiedzi prawdziwy pasjonat footballu z lat 20. ubiegłego wieku! Andrzej Włodarczyk ze stowarzyszenia #RetroLiga opowie o swojej fascynacji i turniejach w rozmowie z Przemkiem Sasowskim w programie W Samą Porę. Sprawdź kiedy słuchać!

Boisko do piłki nożnej, dwie bramki, trybuny wypełnione po brzegi, a w samym centrum zainteresowania drużyny w nietypowym wydaniu. Tak prezentuje się Retro Liga, czyli rozgrywki piłki nożnej, w której rywalizują ze sobą pasjonaci footballu sprzed lat. Wyróżniają się przede wszystkim strojami z lat 20. ubiegłego wieku, w których występują na boisku. Jednym z reprezentantów stowarzyszenia #RetroLiga jest Andrzej Włodarczyk. On, podobnie jak inni członkowie klubu, jest zafascynowany grą w piłkę nożną w starym stylu. O swojej pasji, o funkcjonowaniu stowarzyszenia, o turniejach, lidze i samych strojach opowie na żywo w studiu VOX FM. Będzie gościem Przemka Sasowskiego w programie W Samą Porę. Jak zapowiada prowadzący, podczas programu spróbujemy odpowiedzieć na pytanie czy to jeszcze rywalizacja sportowa czy juz grupa rekonstrukcyjna? Na to i więcej pytań będzie można znaleźć odpowiedź już w najbliższy czwartek 24.02.2022 roku po godzinie 20:00 tylko w VOX FM! Nie może Was zabraknąć!

vox_retroliga
Andrzej Włodarczyk /arch. pryw.

i

Autor: Andrzej Włodarczyk /arch. pryw.

Czym jest Retro Liga?

Retro Liga jest ogólnopolskim stowarzyszeniem sportowo-historycznym, skupiającym zespoły odtwarzające polskie kluby sportowe, działające w II RP i nieistniejące po 1939r. Głównym założeniem projektu jest wskrzeszenie rozgrywek piłki nożnej, opartych na przedwojennych przepisach, strojach i klimacie. Inicjatorem powstania Retro Ligi było Stowarzyszenie Historyczne im. 10 Pułku Piechoty z Łowicza. Rozgrywki ogólnopolskiej Retro Ligi zainaugurowano w 2019r.