Teresa Werner polską reprezentantką na Eurowizji! Gwiazda ze Śląska zmiażdżyła konkurencję

i

Autor: YouTube.com/ Szlagiery.TV Teresa Werner polską reprezentantką na Eurowizji! Gwiazda ze Śląska zmiażdżyła konkurencję

Teresa Werner polską reprezentantką na Eurowizji! Gwiazda ze Śląska zmiażdżyła konkurencję

2021-10-17 16:59

Teresa Werner ze swoim teledyskiem do piosenki „Słodkości!” będzie reprezentować Polskę w tegorocznej edycji konkursu OGAE Video Contest, organizowanego przez Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. Gwiazda ze Śląska w głosowaniu wyprzedziła m.in. Brodkę i Dodę.

Śląska gwiazda disco polo w boju o udział w OGAE Video Contest niemal zmiażdżyła konkurencję. Teresa Werner zdobyła aż 431 punktów - o 97 więcej niż laureatka drugiego miejsca -  Monika Brodka (z utworem „Game Change"). O udział w konkursie walczyły też teledyski m.in. do piosenek Miuosha („Klucze"), Ekipy („Zygzak") czy Dody („Don’t wanna hide").

Teresa Werner to niekwestionowana gwiazda polskiej piosenki. Jako nastolatka zadebiutowała w Zespole Pieśni i Tańca Śląsk, którego była członkinią przez ponad trzydzieści lat. Występowała na największych scenach świata m.in. w Carnegie Hall i na Broadwayu. Od dziesięciu lat występuje solo, a jej płyty rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Czy jej „Słodkości!” doprowadzą do pierwszego miejsca w OGAE Video Contest 2021? Wszystko wyjaśni się jeszcze tej jesieni.

ZOBACZ TEŻ: „Niech żyje wolność” – Marcin Miller (Boys) i Poranne Wyjce dali czadu! Zobacz koncert w Pierwsza Zmiana Show VOX FM [WIDEO]

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD QUIZEM

QUIZ. Te hity zna każdy, ale czy znasz tytuły piosenek? Wybierz brakujące słowo. Mniej, niż 6/10 to wstyd

Pytanie 1 z 10
(Kobranocka) Kocham cię jak:

OGAE Video Contest – co to za konkurs?

OGAE Video Contest jest jednym z trzech głównych konkursów organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji. Fani Eurowizji z całego świata, zrzeszeni w OGAE, oceniają teledyski do prezentowanych utworów. Polska w konkursie zadebiutowała w 2005 roku. Tylko raz nasz kandydat zwyciężył w konkursie, a dokładniej kandydatka. W 2010 roku Justyna Steczkowska zdobyła pierwsze miejsce z teledyskiem do utworu „Kim tu jestem”.

ZŁO Karol_Kot_promo