Programy rozrywkowe

“The Traitors. Zdrajcy” podbije serca widzów? O czym jest program i kiedy go oglądać? Wyjaśniamy!

2024-02-28 22:50

“The Traitors. Zdrajcy” to kolejny popularny zagraniczny format, który doczekał się polskiej wersji. Pierwszy odcinek ukazał się w środę 28 lutego i zanosi się na to, że mamy nowy hit TVN-u. A o co właściwie w tym wszystkim chodzi? Kiedy emitowany jest program “The Traitors. Zdrajcy”? Poniżej znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania.

The Traitors. Zdrajcy – nowy program TVN-u jest skazany na sukces?

“The Traitors. Zdrajcy” to popularny na całym świecie program, który właśnie zawitał też do Polski. Jego formuła inspirowana jest popularną grą Mafia, w której uczestnicy potajemnie dzielą się na “lojalnych” i “zdrajców”. Ich misją jest ukończenie serii wyzwań, a tym samym zdobycie nagrody pieniężnej, która może wynieść nawet 500 tys. złotych.

Wszyscy przebywają w zamku, stanowiącym mroczną scenerię i tło dla wydarzeń podczas trwania programu. Zadaniem tytułowych zdrajców będzie wyeliminowanie “lojalnych”. Natomiast Ci zrobią wszystko, żeby jako pierwsi zdemaskować swoich przeciwników, a przede wszystkim – ochronić siebie. Od tej pory, każdy zawodnik obiera własną strategię gry. Kto okaże się lepszy, w tej trzymającej w napięciu przygodzie, w której intryga i podstęp są na porządku dziennym?

Ci którzy grają w grę planszową Mafia wiedzą, że to doskonała i sprawdzona rozrywka, w którą grać można całymi rodzinami i grupami znajomych. Zależało nam, by telewizyjna wersja spełniała tę samą rolę. Program odkrywa wiele tajemnic ludzkiej natury, wciągające jest analizowanie każdego gestu, słowa i zachowania uczestników. Nigdy do końca nie jesteśmy pewni czy skutecznie potrafimy odczytać intencje drugiego człowieka – skomentowała Lidia Kazen, dyrektorka kanału TVN.

The Traitors. Zdrajcy – uczestnicy i prowadząca

W programie bierze udział 24 graczy, a są wśród nich m.in. prawniczka, stewardessa, mechanik, handlowiec, strażak, emerytka, audytor, pisarz, położna czy trener personalny. W rolę prowadzącej wcieliła się zaś Malwina Wędzikowska.

SPRAWDŹ TEŻ: Penelope Cruz w “Hotelu Paradise 8”? Internauci pieją z zachwytu

The Traitors. Zdrajcy – ZASADY

Twórcy programu “The Traitors. Zdrajcy” byli tak mili, że podzielili się z nami krótką rozpiską zasad gry. Brzmią one następująco:

  • Podczas pierwszego wspólnego spotkania przy okrągłym stole, uczestnicy dzieleni są potajemnie przez prowadzącą na zdrajców i lojalnych. Lojalni nie wiedzą, ilu jest zdrajców, z kolei sami zdrajcy działają w porozumieniu.
  • W trakcie gry, lojalni muszą jak najszybciej odkryć, kim są zdrajcy i ich wyeliminować podczas codziennych obrad okrągłego stołu. Jednocześnie, muszą zachowywać się tak, aby nie zwrócić na siebie uwagi. Jeśli tak się stanie, ubiec ich mogą zdrajcy, którzy każdej nocy spotykają się i eliminują kolejnych lojalnych z programu.
  • Uczestnik może opuścić grę tylko na dwa sposoby: jeśli zostanie zamordowany przez zdrajców w trakcie ich nocnych obrad, albo jeśli zostanie wygnany przez grupę, tj. większością głosów przy okrągłym stole.
  • Każdy odcinek zawiera misje, które wszyscy uczestnicy wykonują jako grupa. Zadania nagradzane są złotymi monetami, które trafiają do wspólnej puli. Zarówno lojalni jak i zdrajcy mają ten sam cel – zdobyć jak największą ilość pieniędzy. Dopiero w finale dowiadujemy się, która grupa uczestników wygra, a tym samym podzieli ją miedzy sobą: zdrajcy czy lojalni?
  • Walka o główną nagrodę – nawet 500 tysięcy złotych - rozegra się między tymi, którzy wytrwają w programie do końca.  Jeśli w grupie uczestników, którzy dojdą najdalej, czyli potencjalnych zwycięzców będą tylko lojalni - to oni podzielą się zarobionymi pieniędzmi, ale jeśli wśród nich znajdzie się choć jeden zdrajca to on zgarnie całą pulę i zostanie zwycięzcą.

The Traitors. Zdrajcy – EMISJA. O której i gdzie oglądać nowe odcinki?

Program “The Traitors. Zdrajcy” zadebiutował na antenie TVN w dniu 28 lutego, a kolejne odcinki będą emitowane w każdą środę o godz. 21:35. Zdjęcia do polskiej wersji powstały w belgijskim zamku Mielmont.

Rozpoznasz programy rozrywkowe po ich uczestnikach? QUIZ dla prawdziwych koneserów!

Pytanie 1 z 6
Na początek coś prostego - w którym programie wystąpiła Karolina Pisarek?
Karolina Pisarek
VOX: sonda damsko męska