Ile zarabiają gwiazdy disco polo? TAKIE pieniądze za jeden koncert!

i

Autor: AKPA Ile zarabiają gwiazdy disco polo? TAKIE pieniądze za jeden koncert!

koncerty

Zarobki gwiazd disco polo mogą zaskoczyć! TAKIE pieniądze za jeden koncert

2024-05-29 22:23

Koncerty, sprzedaż płyt, emisja radiowa, a także streaming utworów, to wszystko sprawia, że branża muzyczna należy do jednych z najbardziej dochodowych, nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Artyści za zarobione na muzyce pieniądze kupują sobie luksusowe samochody, wille z basenem i ociekają bogactwem myśląc, że szata zdobi człowieka. Ile pieniędzy zarabiają gwiazdy disco-polo? Szacunkowe kwoty mogą przyprawić was o zawrót głowy!

Spis treści

  1. Ile zarabiają gwiazdy disco polo? [KWOTY]

Ile zarabiają gwiazdy disco polo? Jakie kwoty wpływają na konto topowych discopolowców? Na samym początku trzeba zauważyć i podkreślić, że nawet najbardziej znani przedstawiciele tego gatunku zarabiają mniej niż typowo mainstreamowi artyści tworzący radiowe hity lub hip-hopowe bangery. Czy chociażby Youtuberzy, którzy ostatnio za jeden milion wyświetleń mogą liczyć nawet na 10 tysięcy złotych. Według niektórych szacunków, Roksana Węgiel za występ ma otrzymywać około 20 tysięcy złotych. Michał Wiśniewski natomiast jeszcze kilka lat temu miał zgarniać około 30 tysięcy złotych. Choć jednocześnie utrzymujemy, że zarobki gwiazd disco-polo głównie za koncerty są duże. Szczególnie, jeśli chodzi o występy sylwestrowe. Zobaczcie kwoty w galerii poniżej.

Najseksowniejsze piosenkarki disco-polo 2023. GORĄCE zdjęcia rozpalają wyobraźnię [TOP]

Ile zarabiają gwiazdy disco polo? [KWOTY]

Zarobki gwiazd disco-polo są zależne od dokonań artystycznych, składu zespołu i popularności w internecie. Twórca zazwyczaj, gdy już podpisze kontrakt na występ proszony jest o promowanie danego wydarzenia w swoich mediach społecznościowych. A nikogo nie trzeba przekonywać, że posty w social-mediach są często droższe niż same występy. Artyści najwięcej zarabiają na sylwestrowych występach. Według Super Expressu Zenon Martyniuk w 2022 miał dostać 100 tysięcy złotych za kilka piosenek. Jeszcze więcej Maryla Rodowicz, która miała otrzymać honorarium w wysokości 150 tysięcy złotych. Sławomir i Kajra natomiast za występ podczas sylwestrowej nocy mieli zainkasować 85 tysięcy złotych. A jak to jest w ciągu roku, jeśli chodzi o wiosenną czy letnią trasę koncertową? Zaskakujące dane ujawniła Agencja Artystyczna Luxart, która od ponad 27 lat organizuje koncerty największych gwiazd polskiej sceny muzycznej, a także wykonawców zagranicznych. Na stronie agencji koncertowej widnieje informacja, że Zenon Martyniuk z zespołem Akcent zgarnia blisko 30 tysięcy za koncert. A jak to jest w przypadku innych osobistości? Ile zarabiają gwiazdy disco-polo? Sprawdźcie dokładne kwoty w galerii powyżej.

Marcin Miller Boys - żona, wiek, dzieci, gdzie mieszka, choroba, majątek, samochód

Sonda
Czy artyści zarabiają ZA DUŻO na koncertach?
Listen on Spreaker.