Druga ofiara śmiertelna po szczepianiach na COVID-19 na Podkarpaciu. Mężczyzna osunął się z krzesła

2021-04-21 12:07 A.I
 szczepienia
Autor: Pixabay szczepienia

Na Podkarpaciu jest druga ofiara po podaniu szczepionki na Covid-19. To mężczyzna z powiatu przeworskiego - pacjent około 10 minut po szczepieniu i wyjściu na korytarz osunął się z krzesła na podłogę, po czym zmarł chwilę później. W naszym regionie odnotowano ponad 260 niepożądanych odczynów poszczepiennych.

Jak wyjaśniają służby mieszkaniec powiatu przeworskiego około 10 minut po szczepieniu i wyjściu na korytarz osunął się z krzesła na podłogę, po czym chwilę później zmarł. Dokładne przyczyny śmierci mężczyzny są wyjaśniane. Po nich dowiemy się, czy szczepionka miała wpływ na śmierć mężczyzny.

Po podaniu szczepionki pod koniec marca zmarł mieszkaniec powiatu krośnieńskiego - To dane z ministerstwa zdrowia z których jednak nie wynika jednoznacznie, czy przypadki śmierci wiążą się bezpośrednio z powikłaniami po szczepieniu. Takich jest bardzo niewiele - uspokaja szef podkarpackiego sanepidu Adam Sidor:

- Mamy zarejestrowanych nieco ponad 260 niepożądanych odczyn poszczepiennych. Z czego ponad 85 proc., czyli ponad 200 są to lekkie odczyny. Mamy kilkadziesiąt ciężkich przypadków i poważnych kilkanaście – informuje Adam Sidor.

Kwietniowa Rzeszowska Masa Krytyczna indywidualnie!
Sonda
Szczepienie każdej dorosłej osoby w sytuacji ryzyka zmarnowania szczepionki to dobre rozwiązanie?
Źródło: Druga ofiara śmiertelna po szczepieniach na COVID-19 na Podkarpaciu? Mężczyzna osunął się z krzesła
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany