Elektryki dla rzeszowskich urzędników? Tak, ale pod warunkiem...

i

Autor: Unsplash.com/ CHUTTERSNAP

Elektryki dla rzeszowskich urzędników? Tak, ale pod warunkiem...

2022-02-21 16:35

Rzeszowscy urzędnicy dostaną samochody elektryczne? Pod jednym warunek, a jest nim pozyskanie zewnętrznego dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na ten cal miejscy radni podczas najbliższej sesji mają zarezerwować w kasie miasta ponad 700 tysięcy złotych.

Czy rzeszowscy urzędnicy będą mieć do dyspozycji elektryczne auta? To się wkrótce okaże. Miejscy radni na najbliższej sesji mają zarezerwować ponad 700 tysięcy złotych na zakup 4 elektrycznych pojazdów. Tej jednak trafią do miasta pod warunkiem, że uda się skorzystać z programu „Mój elektryk”, ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

CZYTAJ TAKŻE: Tłusty Czwartek 2022: Ceny pączków w Rzeszowie. Ile zapłacimy za słodkości?

Do kogo mogą trafić samochody elektryczne?

Jeżeli pieniądze uda się zdobyć auta trafić mają m.in. do pracowników Zarządu Zielenie Miejskiej czy Wydziału Inwestycji, którzy sporo pracują w terenie. W tych wydziałach aut służbowych nie ma, przez co załatwianie spraw poza biurem jest o wiele trudniejsze i bardziej czasochłonne.

Auta elektryczne zaś to nie tylko wygoda w dotarciu do celu, ale także dbanie o środowisko, ponieważ współczesne silniki elektryczne coraz częściej korzystają z tzw. odnawialnych źródeł energii. Charakteryzują się też cichszą praca niż silniki tradycyjne, są też według specjalistów- mniej awaryjne.

PREQUEL, SEQUEL, SPIN-OFF… Co to jest? O co w tym chodzi? | To Się Kręci #1

QUIZ. Jaki zawód do Ciebie pasuje?

Pytanie 1 z 9
Czy byłeś/aś pilnym uczniem?
Źródło: Elektryki dla rzeszowskich urzędników? Tak, ale pod warunkiem...