OSP zbiera dary, ZHP jedzie na granicę z Ukrainą

i

Autor: Mariusz Luda Konwój wyrusza w sobotę na granicę z Ukrainą

JASŁO. Do niedzieli możecie przynosić dary dla Ukrainy. Te trafią do m.in. do Sambora i Truskawca

2022-03-04 13:41

Do niedzieli, 6 marca możecie przyłączyć się do zbiórki darów dla Ukrainy. Taką jasielski magistrat organizuje razem z PCK. Zbierane są przede wszystkim dmuchane materace z pompką, karimaty, śpiwory, koce, poduszki i kołdry, produkty higieniczne i kosmetyczne w tym dla niemowląt. Potrzebne są także latarki, baterie i jedzenie z długim terminem ważności. Ważne jest, aby przynoszone przez was dary były nowe, bo te trafią do Sambora i Truskawca, a później m.in. atakowanego przez wojska rosyjskie Kijowa.

- Jesteśmy w bieżącym kontakcie z władzami Sambora i Truskawca. Z ostatnich informacji wynika, że obecnie na ich terenie nie są prowadzone działania wojenne, jednak samorządy te wspierają inne ukraińskie miasta, z Sambora wysyłana jest różnorodna pomoc rzeczowa m.in. do Kijowa. Natomiast do Truskawca trafiają osoby z innych miast, które nie chcą opuszczać kraju. W miastach tych brakuje wielu podstawowych rzeczy, gdyż nie ma nowych dostaw do sklepów - informują jasielscy urzędnicy. 

Stąd też zbiórka darów. Te możecie przynosić do niedzieli, 6 marca do godziny 18.00.

Potrzebne są:

  • materace (dmuchane) z pompką
  • karimaty, śpiwory
  • koce, koce termoizolacyjne, poduszki, kołdry
  • pościel, ręczniki
  • produkty higieniczne i kosmetyczne (w tym dla dzieci i niemowląt)
  • leki i środki opatrunkowe: bandaże, waty, gazy, opaski uciskowe, opaski medyczne, taśmy tkankowe, taśmy samoprzylepne bakteriobójcze, rękawiczki jednorazowe, antyseptyki, płyny o działaniu antybakteryjnym, wodę utlenioną, chlorheksydynę, tabletki do dezynfekcji wody, środki przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe
  • latarki, baterie
  • żywność długoterminową, konserwy, suszone owoce.

Dary przynoście na płytę jasielskiego Rynku. - Ci, którzy nie będą mogli wspomóc Sambor i Truskawiec rzeczowo, będą mogli zrobić to finansowo. Przy namiocie stał będzie wolontariusz z puszką PCK. Z zebranych środków kupione zostaną potrzebne rzeczy - informuje jasielski magistrat.

Rzeszów pomaga sąsiadom z Ukrainy. Trwa zbiórka darów
Źródło: JASŁO. Do niedzieli możecie przynosić dary dla Ukrainy. Te trafią do m.in. do Sambora i Truskawca