Konflikt Rosji z Ukrainą. Amerykańscy żołnierze wylądowali w Jasionce pod Rzeszowem

i

Autor: Twitter/Mariusz Błaszczak

Konflikt Rosji z Ukrainą. Amerykańscy żołnierze wylądowali w Jasionce pod Rzeszowem

2022-02-04 11:41

Amerykańscy żołnierze wylądowali wczoraj wieczorem na lotnisku w Jasionce pod Rzeszowem. To efekt środowej zapowiedzi Pentagonu, który poinformował o czasowym zwiększeniu liczby wojsk USA w Europie w celu wzmocnienia wschodniej flanki NATO. To ma związek z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy Ukrainy.

Wczoraj po godzinie 20.00 na lotnisku w Jasionce wylądowało kilka samolotów z amerykańskimi żołnierzami na pokładzie. Te informacje potwierdził minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak na swoim Twitterze. - Trwa przygotowanie do przyjęcia sił głównych Brygadowej Grupy Bojowej z 82. Dywizji. Łącznie w ramach przerzutu przybędzie 1700 żołnierzy. To wyraźny sygnał sojuszniczej solidarności w odpowiedzi na sytuację na Ukrainie – napisał szef MON na Twitterze. Nieoficjalnie mówi się, że tymczasowym miejscem stacjonowania amerykańskich żołnierzy będzie Centrum Wystawienniczo-Kongresowe G2A Arena.

Konflikt Rosji z Ukrainą. Amerykańscy żołnierze w Polsce

W środę Pentagon zapowiedział zwiększenie liczby wojsk USA w Europie w związku z koncentracją rosyjskich wojsk przy granicy Ukrainy. Stacjonujące w podrzeszowskiej Jasionce wojsko ma umocnić wschodnie granice NATO.

Nagrody z loterii "Rzeszów to My" rozdane. Jedna osoba zgarnęła auto!
Sonda
Czy Twoim zdaniem Rosja zaatakuje Ukrainę?
Źródło: Konflikt Rosji z Ukrainą. Amerykańscy żołnierze wylądowali w Jasionce pod Rzeszowem