Mieszkańcy Opola w poniedziałek bez ciepłej wody. Ile to potrwa?

i

Autor: Rudy and Peter Skitterians

Koniec przerwy w dostawie ciepłej wody w Przemyślu! MPEC: „Uff, nareszcie!”

2021-07-14 13:36

Koniec przerwy w dostawie ciepłej wody w Przemyślu nastąpi dzisiaj, ale w domach i budynkach położonych najbliżej ciepłowni. Te oddalone będą musiały poczekać nieco dłużej. W nocy ze środy na czwartek wszyscy powinni mieć już ciepłą wodę w kranach. - Przerwa w dostanie wody w tym roku była wyjątkowo długa i trwała 10 dni, tj. od 5 do 14 lipca, czyli dokładnie tyle, na ile została zaplanowana – informuje przemyski MPEC.

Przerwa remontowa, zabrała mieszkańcom Przemyśla ciepłą wodę na 10 dni: od 5 do 14 lipca. Jak informuje przemyski MPEC mimo szybko postępujących prac nie dało się skrócić przerwy nawet o jeden dzień. - Można by rzec - uff, nareszcie! [...] Pomimo najlepszych chęci, niestety nie udało się jej skrócić, ani o 1 dzień. Co prawda prace zaplanowane przez pracowników MPEC zostały ukończone jeszcze przed weekendem, jednak najbardziej czasochłonnych prac, nie udało się niestety w żaden sposób przyspieszyć – czytamy w komunikacie MPEC.

CZYTAJ TAKŻE: Udało się! Przebiegli 1111 km by pomóc Liamowi, Oli i Kacperkowi

Ciepła woda wróci już dzisiaj!

- Na szczęście dzisiaj około południa zostały one zakończone i około godziny 13.00 zostaną rozpalone dwa kotły, które po trwającym kilka godzin rozgrzewaniu sklepień, rozpoczną stopniowe rozgrzewanie sieci ciepłowniczej. Z uwagi na jej rozległość, pojemność zładu (ponad 50 km długości i 2,5 tys. m3 zładu) i inne ograniczenia technologiczne, proces ten potrwa nawet do kilkunastu godzin – informuje przemyski MPEC.

Jak czytamy w komunikacie w budynkach położonych najbliżej ciepłowni (osiedla przy ul. Rogozińskiego, Borelowskiego, Kołłątaja, St. Augusta) ciepła woda użytkowa powinna być dostępna dzisiaj wieczorem. W kolejnych godzinach sukcesywnie uruchamiane będą węzły cieplne w obiektach zlokalizowanych w większej odległości od źródła ciepła, tak że w nocy ze środy na czwartek ciepła woda powinna już być dostępna dla wszystkich mieszkańców Przemyśla, korzystających z usług MPEC. Gdyby jednak pojawiły się jakiekolwiek pytania w tej sprawie to szczegółowe informacje można uzyskać pod nr telefonu Pogotowia Ciepłowniczego - tel. 993

Ciężarówka wyprzedzała kolumnę pojazdów na krajowej ósemce. O mały włos od tragedii!

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?
Źródło: Koniec przerwy w dostawie ciepłej wody w Przemyślu! MPEC: „Uff, nareszcie!”