Usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa oraz znęcania się nad partnerką. Najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami

i

Autor: Materiały prasowe/ KPP Mielec

Mielec: Najpierw dusił, potem ranił nożem w szyję! 44- latek usłyszał dwa zarzuty

2022-03-15 14:56

Policjanci z Mielca zatrzymali 44-latka, który podczas libacji alkoholowej próbował zabić swoją 61-letnią partnerkę. Jak ustalono mężczyzna najpierw dusił kobietę, a potem ranił ją nożem w szyję. Co więcej, od 10 lat 44-latek miał znęcać się psychicznie i fizycznie nad 61-latką. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty.

W jednym z mieszkań na terenie Mielca miejscowi policjanci interweniowali w piątek wieczorem. To właśnie tam, w trakcie libacji alkoholowej, 44-letni mężczyzna zaatakował swoją 61-letnią partnerkę - najpierw zaczął ją dusić, a następnie ranił nożem w szyję. - Sprawca napaści z pomocą sąsiadów wezwał karetkę, która przetransportowała ją do mieleckiego szpitala. 44-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu - informuje Anna Klee-Bylica z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: KROSNO: W bloku doszło do wybuchu. 22-latek eksperymentował z niezidentyfikowaną substancją

Znęcał się nad swoją partnerką

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze z mieleckiej komendy ustalili, że mężczyzna od 10 lat znęcał się też nad kobietę psychicznie i fizycznie - będąc pod wpływem alkoholu wszczynał awantury, wyzywał, popychał i poniżał swoją partnerkę.

Na podstawie zebranych dowodów podejrzany usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa oraz znęcania się nad 61-letnią kobietą. Sąd zaś przychylił się do popartego prze mielecką prokuraturę wniosku policji o trzymiesięczny areszt dla 44-latka. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 25 lat więzienia.

Słynny pianista z Niemiec wita uchodźców w Medyce muzyką

QUIZ: Czy dobrze znasz cytaty z kultowych reklam?

Pytanie 1 z 15
Dokończ zdanie: "A świstak siedzi i zawija je w te..."
Źródło: Mielec: Najpierw dusił, potem ranił nożem w szyję! 44- latek usłyszał dwa zarzuty