Nie zapomnij rozliczyć PIT-a! Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie przypomina o złożeniu deklaracji podatkowej za 2021 rok

i

Autor: Unsplash.com/ charlesdeluvio

Nie zapomnij rozliczyć PIT-a! Izba Administracji Skarbowej przypomina: Zostało kilka dni!

2022-04-27 15:31

Izba Administracji Skarbowej przypomina, że deklarację podatkową za ubiegły rok złożyć można tym razem do 2 maja. Można zrobić to w sposób tradycyjny, można też skorzystać z usługi Twój e-PIT, dostępnej po zalogowaniu się do e-Urzędu Skarbowego i wybraniu odpowiedniej zakładki.

Zapominalscy, którzy nie złożyli jeszcze deklaracji podatkowej za poprzedni rok, mają na to coraz mniej czasu, bo termin rozliczenia PIT-ów upływa w tym roku w poniedziałek 2 maja. Warto więc będzie się pospieszyć, by nie zostawiać tego na ostatnią chwilę, zwłaszcza, że rozliczyć można się nie tylko za pomocą tradycyjnego papierowego formularza, ale również poprzez usługę Twój e-PIT.

Poradnik Zdrowie - Alergie

Rozlicz PIT za 2021 rok online

- Aby skorzystać z usługi wystarczy zalogować się do e-Urzędu Skarbowego oraz wybrać usługę Twój e-PIT. Następnie sprawdzić lub zmienić swoje dane i wysłać deklarację. W przygotowanym zeznaniu uwzględnionych jest szereg informacji takich jak dane podatnika i jego mikrorachunek podatkowy. Rozliczenie uwzględnia też zwolnienie z PIT dla osób do 26 roku życia. Warto też wspomnieć, że osoby rozliczające PIT za 2021 rok za pomocą usługi Twój e-PIT mogą liczyć na szybszy zwrot nadpłaconego podatku - mówi Edyta Chabowska, rzecznik podkarpackiej skarbówki.

Do e-Urzędu zaś można się zalogować poprzez Profil Zaufany, e-Dowód lub też przez bankowość elektroniczną albo aplikację mObywatel. Zaletą elektronicznego rozwiązania jest dostępność PIT-u przez 24 godziny na dobę- dzięki czemu deklarację można złożyć w dogodnym dla siebie czasie. Oczywiście- nie później niż do 2-go maja.

Źródło: Nie zapomnij rozliczyć PIT-a! Izba Administracji Skarbowej przypomina: Zostało kilka dni!