Oliwka pierwszą urodzoną w 2022 r. krośnianką! Urodziny świętować będą z mamą jednego dnia

i

Autor: Materiały prasowe/ UM Krosno

Oliwka pierwszą urodzoną w 2022 r. krośnianką! Urodziny świętować będą z mamą jednego dnia

2022-01-07 9:19

Najmłodszą mieszkankę Miasta Szkła tradycyjnie już przywitali prezydent Krosna, Piotr Przytocki oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie, Piotr Czerwiński. Pierwsza krośnianka w chwili urodzenia ważyła nieco ponad 2600 gramów i „mierzyła” 53 cm.

Kazała na siebie czekać, ale już jest! Pierwsza urodzona w Nowym, 2022 Roku, krośnianka to Oliwka, która na świat przyszła nad ranem 5-go stycznia. W chwili urodzenia ważyła nieco ponad 2600 gramów i „mierzyła” 53 cm. Co więcej- swoje urodziny będzie świętować razem z mamą, bo obchodzić będą je tego samego dnia.

Najmłodszą mieszkankę Miasta Szkła tradycyjnie już przywitali prezydent Krosna, Piotr Przytocki oraz dyrektor Wojewódzkiego Szpitala Podkarpackiego im. Jana Pawła II w Krośnie, Piotr Czerwiński.

Cieszę się, że mogę powitać Pierwszą Krośniankę w Nowym Roku. Statystyki demograficzne są niewesołe dlatego ten dzień, kiedy rodzi się nowy mieszkaniec miasta, traktujemy jak święto w mieście. Gratuluję rodzicom i życzę dużo zdrowia i wytrwałości w wychowaniu córki– powiedział Piotr Przytocki Prezydent Miasta Krosna.

Pani Klaudii, mamie Oliwki, prezydent wraz z kwiatami wręczył też misia, body z okolicznościowym nadrukiem „Pierwsza Krośnianka” oraz karty podarunkowe na łączną kwotę 1000 zł. Prezent z okazji swoich urodzin dostała też pani Klaudia.

Obydwu mieszkankom miasta oraz ich rodzinie życzymy dużo zdrowia!

Jaki będzie rok 2022?

Pytanie 1 z 8
Czy planujesz już wakacje?
Posłuchaj, kiedy stosuje się leczenie jodem radioaktywnym. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
"Modowy luksus" w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie
Źródło: Oliwka pierwszą urodzoną w 2022 r. krośnianką! Urodziny świętować będą z mamą jednego dnia