PODKARPACKIE: W regionie będzie upalnie i burzowo w regionie. IMGW ostrzega!

i

Autor: Pixabay.com

PODKARPACKIE: W regionie będzie upalnie i burzowo w regionie. IMGW ostrzega!

2021-06-20 15:38

Synoptycy z krakowskiego Instytutu Metrologii i Gospodarki Wodnej wydali alert II-go stopnia przed wysoką temperaturą. W przeważającej części regionu spodziewane są też dzisiaj burze.

Według najnowszych prognoz dziś przez Podkarpacie aż do wieczora mogą przetaczać się burze. Te oczywiście są efektem wysokiej temperatury, przed którą także, aż do czwartku ostrzega w alercie II-go stopnia IMGW.

Nawałnicom towarzyszyć będą opady deszczu i silny wiatr. Ten chwilami może się rozpędzić nawet do 70 km/h. Lokalnie możliwy także grad.  Wolna od burz będzie przede wszystkim zachodnia i północnozachodnia część regionu- powiat mielecki, kolbuszowski, dębicki, ropczycko-sędziszowski, strzyżowski, krośnieński i jasielski.

Burze powinny ustąpić wieczorem- nie odpuści za to upał. Aż do czwartku, 24-go czerwca synoptycy wydłużyli i podnieśli stopień ostrzeżenia meteorologicznego z pierwszego na drugi. Oznacza to, że spodziewana w ciągu dnia temperatura będzie przekraczać 30 stopni. Wieczorem i w nocy zaś wynosić może od 18 do 21 kresek .

Przy takiej aurze pamiętać należy o regularnym nawadnianiu organizmu, nakryciu głowy i kremach z filtrem. Jeśli to możliwe, należy unikać także  długiego przebywania na zewnątrz.

Estrada Rzeszowska zaprasza na Europejski Stadion Kultury 2021
Drogowskazy: o tym kto i dlaczego korzysta dziś z darknetu. TO MATERIAŁ Z CYKLU DOBRZE POSŁUCHAĆ
Źródło: PODKARPACKIE: W regionie będzie upalnie i burzowo. IMGW ostrzega!