PODKARPACKIE. Zmiana opon z letnich na zimowych. Kiedy najlepiej to zrobić?

i

Autor: Garn Finger

PODKARPACKIE. Zmiana opon z letnich na zimowych. Kiedy najlepiej to zrobić?

2021-10-11 15:17

Niskie temperatury i szron na szybach. Takie poranki zaczynają witać podkarpackich kierowców. I to znak, że opony z letnich należy zamienić już na zimowe. Jak przygotować auto do zmieniającej się aury? Nie tylko opony należy wymienić! Jak przygotować się do nadchodzącej zimy?

Aura na zewnątrz sprzyja temu, aby wymienić opony z letnich na zimowe. Tym bardziej, że poranki, a także wieczory na Podkarpaciu są już bardzo chłodne. Oprócz wymiany opon, kierowcy powinni pamiętać również o innych ważnych rzeczach. Jakich?

- Pamiętajmy o tym, aby wymienić płyn w spryskiwaczach. Zadbajmy również o oświetlenie samochodu, bo właśnie jesienią ma to ogromne znaczenie. Przypominamy również, że każdy samochód, który porusza się po drodze musi być sprawny technicznie. Warto więc przed jazdą sprawdzić, czy wszystkie światła działają, w tym światła hamowania - mówi Paweł Grześ z podkarpackiej drogówki.

CZYTAJ TAKŻE: Jesienią warunki na drogach są niebezpieczne! Policja apeluje!

Ważne są odblaski

Jeśli natomiast do pracy wolicie dojeżdżać rowerem, pamiętajcie o odblaskach. O tym w okresie jesienno-zimowym nie powinni zapominać również piesi. - Na nieoświetlonej drodze pieszy, który ma na sobie ubrania w ciemnych kolorach jest słabo widoczny dla kierowcy samochodu. Korzystanie z elementów odblaskowych kilkukrotnie zwiększa widoczność pieszego, przez co kierowca ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania - informują podkarpaccy policjanci.

W Rzeszowie powstała pierwsza solarna stacja do ładowania hulajnóg
Źródło: PODKARPACKIE. Zmiana opon z letnich na zimowych. Kiedy najlepiej to zrobić?