Bukowe lasy Bieszczad na liście UNESCO!

i

Autor: jarekgrafik/pixabay.com Bukowe lasy Bieszczad na liście UNESCO!

Pogoda w Bieszczadach. Zapowiada się upalny dzień, możliwe burze

2021-07-27 9:30

W Bieszczadach i w Beskidzie Niskim zapowiada się kolejny upalny dzień. "W ciągu dnia prognozowane są jednak burze" – powiedział PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Godawski. Wybierając się na szlak pamiętajmy, że w czasie burzy w żadnym przypadku nie należy chronić się pod pojedynczymi drzewami oraz nie zostawać na graniach.

Jak zaznaczył, we wtorek rano w bieszczadzkich dolinach, m.in. w Cisnej i w Ustrzykach Górnych, termometry pokazywały 21-22 stopnie Celsjusza.  - Wszędzie jest słonecznie i wieje słaby wiatr. Są dobre warunki do uprawiania turystyki pieszej i rowerowej – zapewniał ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Godawski. Turyści wybierający się w góry powinni pamiętać o rosnącej w ciągu dnia temperaturze powietrza. Nie zapominajmy o odpowiednim nakryciu głowy, obuwiu.

CZYTAJ TAKŻE: "Niezwykle śmierdzące" znalezisko w lesie! Stanowiły śmiertelne zagrożenie dla zwierząt! [AKTUALIZACJA]

Po południu możliwe burze

Po południu mogą pojawić się burze. W ich trakcie należy unikać otwartych przestrzeni. - W żadnym przypadku nie chronić się pod pojedynczymi drzewami oraz nie zostawać na graniach – przypomniał ratownik. Podkreślił, że w górach turyści już po pierwszych zwiastunach zapowiadających zmianę pogody powinni schodzić w bezpieczne miejsce. W ocenie ratownika dyżurnego w Bieszczadach jest bardzo duży ruch turystyczny.

Wiele wskazuje na to, że podobnie będzie w kolejnych dniach. Idąc w góry trzeba zabrać ze sobą także naładowany telefon komórkowy, a w nim aplikację "Ratunek" – powiedział ratownik dyżurny

Marcin Lewandowski: nie narzekam na upały
Sonda
Zakaz handlu w niedzielę powinien być:
Źródło: Pogoda w Bieszczadach. Zapowiada się upalny dzień, możliwe burze