Pomoc na wielką skalę.  Na taką w Rzeszowie zdecydował się Global Empowerment Mission

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Pomoc na wielką skalę. Na taką w Rzeszowie zdecydował się Global Empowerment Mission

2022-03-25 15:45

Global Empowerment Mission fundacja, która od konfliktu w Kosowie pomaga tam, gdzie dzieje się ludzka krzywda. Od początku wojny na Ukrainie GEM z pomocą różnych firm przekazał pomoc o wartości 85 mln dolarów. Organizacja ma w Rzeszowie magazyn do którego trafia pomoc humanitarna z całego świata. Przedsięwzięcie wspiera również miasto Rzeszów.

Globalna Sieć Pomocy dla Ukrainy. Do akcji pod taką właśnie nazwą, do której miałyby dołączyć wszystkie organizacje pozarządowe na świecie, nawoływali dzisiaj w Rzeszowie wolontariusze Global Empowerment Mission – amerykańskiej organizacji non profit, która od początku wojny na Ukrainie zorganizowała pomoc o wartości 85 mln dolarów. - By w pełni wykorzystać nasze możliwości, potrzebujemy wielu zaufanych partnerów – mówi Michael Capponi, prezes GEM, fundacji, która w Rzeszowie znajduje się jeden z największych magazynów organizacji. Działający w stolicy województwa magazyn pozwala na szybkie wysyłki niezbędnych towarów, na które zapotrzebowanie zgłoszą Ukraińcy.

CZYTAJ TAKŻE: Fundacja Seana Penna i Rzeszów będą wspólnie pomagać uchodźcom

Pomoc od fundacji byłej pierwszej damy

Na wezwanie odpowiedziała m.in. fundacja Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie bez barier”, która pomaga w relokacji ponad 50 tys. uchodźców z Ukrainy. - Celem projektu jest wsparcie w relokacji uchodźców z miejsc tymczasowego pobytu – stadionów, hal sportowych, dworców, szkół – do ludzi i rodzin w całej Polsce i Europie, oferujących bezpieczne schronienie we własnych domach i mieszkaniach. Nie chcemy tworzyć obozów dla uchodźców w Polsce. Pragniemy, aby każdy z nich znalazł schronienie wśród nas, mieszkańców całej Unii Europejskiej - mówi Jolanta Kwaśniewska.

Rzeszów. Zderzenie dwóch autobusów! Jest 23 poszkodowanych
Źródło: Pomoc na wielką skalę. Na taką w Rzeszowie zdecydował się Global Empowerment Mission