Uciekał przed policją, teraz odpowie nie tylko za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, ale również za jazdę „na podwójnym gazie”

i

Autor: Unsplash.com/ Johan Funke

Pościg w Rzeszowie. Mężczyzna zatrzymał auto do kontroli i nagle ruszył! Był pijany

2022-03-03 13:17

To 54-latek z Rzeszowa, za którym w pościg ruszyła rzeszowska drogówka, po tym jak okazało się, że mężczyzna po ulicy Krakowskiej w Rzeszowie jechał ponad 80 km./h przy ograniczeniu do 50-tki. Kierowca mimo iż najpierw zatrzymał samochód, po chwili gwałtownie ruszył i odjechał w kierunku Świlczy.

Do całej sytuacji doszło późnym wieczorem we wtorek, 1 marca. To właśnie wtedy na ul. Krakowskiej w Rzeszowie miejscowa drogówka sprawdziła prędkość, z jaką jechał kierujący oplem mężczyzna. Szybko okazało się, że dozwoloną w tym miejscu przekroczył o ponad 30 km/h. Tym samym, mundurowi dali mężczyźnie znak do zatrzymania się. Ten z kolei, mimo iż najpierw zatrzymał samochód, po chwili gwałtownie ruszył z miejsca i odjechał w kierunku Świlczy.

Policjanci podjęli pościg

Policjanci podjęli pościg za uciekającym kierowcą. Mimo użycia sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymywał pojazdu i uciekał ul. Krakowską, następnie drogą serwisową przy S-19, którą dojechał do ulicy Dębickiej i kontynuował jazdę w kierunku Woli Zgłobieńskiej. W Zgłobniu na łuku drogi stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bariery przy drodze- informuje Ewelina Wrona z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

To właśnie tam mundurowi zatrzymali 54-latka. W związku z tym, że czuć było od niego alkohol - sprawdzili jego stan trzeźwości. Alkomat w organizmie kierowcy wskazał ponad 2,5 promila. Po sprawdzeniu policyjnych baz zaś, okazało się też, że poza promilami we krwi, mężczyzna miał wcześniej zatrzymane prawo jazdy za jazdę „po kieliszku”.

Były dowódca jednostki specjalnej Grom o taktyce militarnej Rosji
Źródło: Pościg w Rzeszowie. Mężczyzna zatrzymał auto do kontroli i nagle ruszył! Był pijany