Mateusz Morawiecki

i

Autor: PAP/Mateusz Marek Mateusz Morawiecki

Premier przyznał renty specjalne dla dzieci ofiar spod Stalowej Woli. Zapowiedział nowe kary dla pijanych kierowców!

2021-07-06 15:18

Premier Mateusz Morawiecki podczas dzisiejszej konferencji prasowej, na której wspólnie z ministrem Zdrowia Adamem Niedzielskim mówił o sytuacji pandemicznej w kraju, odniósł się do tragedii spod Stalowej Woli. Jak poinformował zapewnił renty specjalne dla dzieci ofiar wypadku. Dodał także, że będą nowe kary dla pijanych kierowców!

Dzisiaj po godzinie 14.00 odbyła się konferencja prasowa z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Podczas niej, oprócz informacji na temat pandemii w naszym kraju, a także ryzyka jakie niesie za sobą wariant Delta, Mateusz Morawiecki odniósł się do tragicznego wypadku spod Stalowej Woli. W nim życie straciło małżeństwo Marzena K. i Mariusz K., rodzice trójki dzieci. Premier poinformował, że dzisiaj z rana zakończył pracę nad przyznaniem renty specjalnej dla osieroconych. Dodatkowo dodał, że szybko chce przystąpić do prac legislacyjnych, które przyniosą nowe kary dla pijanych kierowców, którzy wsiadają za kółko.

CZYTAJ TAKŻE: Sprawca śmiertelnego wypadku w Stalowej Woli jechał pijany. W samochodzie znaleziono butelki po piwie

Premier przyznał renty specjalne dla dzieci ofiar spod Stalowej Woli

- Dzisiaj rano zakończyłem proces przyznawania rent specjalnych dla dzieci, które zostały osierocone w wypadku niedaleko Stalowej Woli – mówił premier Mateusz Morawiecki. W sobotę po godzinie 14.00 na wyjeździe ze Stalowej Woli doszło do tragedii. Pijany kierowca wjechał w samochód, w którym podróżowała Marzena K. i Mariusz K. wraz z trzyletnim synkiem. Dziecko nie odniosło większych obrażeń, a sprawca tragedii, po operacji jamy brzusznej wraca do zdrowia w szpitalu. W jego samochodzie znaleziono butelki po piwie.  

Premier zapowiedział nowe kary dla pijanych kierowców!

- Chcę z całą mocą powiedzieć, że przystąpimy bardzo szybko do prac legislacyjnych, które jasno będą określały odpowiedzialność osób prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu. To będzie nie tylko odpowiedzialność karna, ale także taka polegająca na tym, że te osoby będą zobowiązane do płacenia alimentów osobom z rodziny, osobom które pozostały przy życiu – mówił premier.

Pomoc dla osieroconych dzieci

Na platformie zrzutka.pl powstała zbiórka pieniędzy dla trójki dzieci, które w wypadku straciły rodziców. Tragedia poruszyła cały kraj. Początkowo celem było 50 tysięcy złotych i taką zebrano w ciągu zaledwie 3 godzin. Kolejny raz wyznaczono nowy cel. Tym razem jest to już milion złotych:

- Początkowo zakładaliśmy zebranie 50 tysięcy złotych dla osieroconych chłopców. Jednak hojność Darczyńców sprawiła, że ten plan szybko się wypełnił. To dopiero drugi dzień zbiórki, na koncie zrzutki jest 853 204 tys zł, przekazane przez 19 390 osób o wielkich sercach, których ta tragedia i wydarzenia z 03 lipca wyjątkowo dotknęły. TO KOLEJNY RAZ, KIEDY PODWYŻSZAMY CEL ZBIÓRKI! Tym razem na 1 000 000 zł. - czytamy na zrzutce.

TUTAJ link do zrzutki.

Śmigłowiec spadł do jeziora w Mikołajkach

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa
Źródło: Premier przyznał renty specjalne dla dzieci ofiar spod Stalowej Woli. Zapowiedział nowe kary dla pijanych kierowców!