Rzeszów: Groził nożem przechodniowi. Zatrzymała go policja

i

Autor: Pixabay

Rzeszów: Groził nożem przechodniowi. Zatrzymała go policja

2021-12-31 12:36

Machał nożem i groził śmiercią innym. Taka sytuacja miała miejsce w Rzeszowie, a doszło do niej dokładnie na ulicy Lisa Kuli, gdzie mężczyzna zaczepił przechodnia i wymachując nożem groził mu śmiercią. Pokrzywdzony na szczęście nie stracił zimnej krwi i uciekł na pobliską komendę policji.

Taka sytuacja miała miejsce w Rzeszowie, dokładnie na ulicy Lisa Kuli. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego, został zaczepiony przez nieznanego mężczyznę. Ten trzymając w ręce nóż i wymachując nim w jego kierunku zaczął grozić mu śmiercią. Na szczęście mężczyzna nie stracił zimnej krwi i uciekł na pobliską komendę.

- Poinformowani o zdarzeniu policjanci ustalili adres napastnika i niezwłocznie tam pojechali. Na miejscu zatrzymali 36-letniego mężczyznę, zabezpieczyli również składany nóź, którym mógł się posłużyć. Napastnika rozpoznał pokrzywdzony i 36-latek trafił do policyjnego aresztu – mówi Dominika Kopeć z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie

Zaatakował policjanta

Podczas zatrzymania mężczyzna był mocno pijany, alkomat pokazał ponad 3,2 promila alkoholu we krwi. To nie koniec, bo podczas zatrzymania mężczyzna zaatakował funkcjonariuszy. - Podczas zatrzymania i doprowadzenia do jednostki był agresywny i wulgarny, wielokrotnie znieważył funkcjonariuszy oraz naruszył ich nietykalność cielesną – dodaje policjanta z KWP.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzuty. Grozi mu nawet do 3 lat życia za kratkami.

Źródło: Rzeszów: Groził nożem przechodniowi. Zatrzymała go policja