RZESZÓW: Miłośnicy rowerowej jazdy będą mieli, gdzie trenować. Miasto ogłosiło przetarg na budowę drugiego w mieście pumptracka

i

Autor: Facebook.com/ Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

RZESZÓW: Miłośnicy rowerowej jazdy będą mieli, gdzie trenować. Miasto ogłosiło przetarg na budowę drugiego w mieście pumptracka

2022-02-07 14:13

Nowa atrakcja dla rzeszowian powstać ma na terenie Bulwarów, na działce przylegającej do miejskiego stadionu “Stali”. Wygrana w ogłoszonym przez urzędników przetargu firma będzie miała 4 miesiące na wykonanie zleconego przez miasto zadania.

Pumptruck to nic innego, jak tor do jazdy przede wszystkim rowerem, mający kształt zamkniętej pętli wyposażonej w zakręty i muldy. Jazda po takim torze zapewnić ma jeżdżącemu wszechstronny trening, kształtujący zarówno refleks i kondycję, jak również zmysł równowagi. Korzystać mogą z niego także fani jazdy na rolkach.

Ten, który powstać ma na rzeszowskich Bulwarach, będzie drugim tego typu w mieście i składać ma się docelowo z dwóch torów.

Pierwszy z nich to minipumptrack, czyli tor dedykowany najmłodszym i mniej doświadczonym miłośnikom jazdy na rowerze. Bardziej doświadczeni będą mogli korzystać z większego toru głównego. Łączna długość wszystkich odcinków torów wyniesie 375 m. W ramach tego zadania wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa, zamontowane zostaną również latarnie i stojaki na rowery, a także elementy małej architektury – m.in. ławki i kosze na śmieci- mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników- nową atrakcję dla miłośników rowerowej jazdy być może uda się zakończyć w trzecim kwartale bieżącego roku.

Warto dodać, że pumptrack nie jest jedyną atrakcją, która zagościć ma w niedalekiej przyszłości na rzeszowskich Bulwarach. Do istniejącej tam ścieżki biegowej dobudowany ma zostać nowy odcinek, dzięki któremu dla biegaczy stworzy się, liczącą ponad kilometr, treningowa pętla.

Slang Młodzieżowy. Udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...
Posłuchaj, jakie są możliwe przyczyny powiększenia wątroby i na czym polega leczenie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Rzodkiewka - czy warto jeść rzodkiewkę?
Źródło: RZESZÓW: Miłośnicy rowerowej jazdy będą mieli, gdzie trenować. Miasto ogłosiło przetarg na budowę drugiego w mieście pumptracka