RZESZÓW: Miłośnicy rowerowej jazdy będą mieli, gdzie trenować. Miasto ogłosiło przetarg na budowę drugiego w mieście pumptracka

2022-02-07 14:13 wk
RZESZÓW: Miłośnicy rowerowej jazdy będą mieli, gdzie trenować. Miasto ogłosiło przetarg na budowę drugiego w mieście pumptracka
Autor: Facebook.com/ Konrad Fijołek Prezydent Rzeszowa

Nowa atrakcja dla rzeszowian powstać ma na terenie Bulwarów, na działce przylegającej do miejskiego stadionu “Stali”. Wygrana w ogłoszonym przez urzędników przetargu firma będzie miała 4 miesiące na wykonanie zleconego przez miasto zadania.

Pumptruck to nic innego, jak tor do jazdy przede wszystkim rowerem, mający kształt zamkniętej pętli wyposażonej w zakręty i muldy. Jazda po takim torze zapewnić ma jeżdżącemu wszechstronny trening, kształtujący zarówno refleks i kondycję, jak również zmysł równowagi. Korzystać mogą z niego także fani jazdy na rolkach.

Ten, który powstać ma na rzeszowskich Bulwarach, będzie drugim tego typu w mieście i składać ma się docelowo z dwóch torów.

Pierwszy z nich to minipumptrack, czyli tor dedykowany najmłodszym i mniej doświadczonym miłośnikom jazdy na rowerze. Bardziej doświadczeni będą mogli korzystać z większego toru głównego. Łączna długość wszystkich odcinków torów wyniesie 375 m. W ramach tego zadania wykonana zostanie także kanalizacja deszczowa, zamontowane zostaną również latarnie i stojaki na rowery, a także elementy małej architektury – m.in. ławki i kosze na śmieci- mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem urzędników- nową atrakcję dla miłośników rowerowej jazdy być może uda się zakończyć w trzecim kwartale bieżącego roku.

Warto dodać, że pumptrack nie jest jedyną atrakcją, która zagościć ma w niedalekiej przyszłości na rzeszowskich Bulwarach. Do istniejącej tam ścieżki biegowej dobudowany ma zostać nowy odcinek, dzięki któremu dla biegaczy stworzy się, liczącą ponad kilometr, treningowa pętla.

Slang Młodzieżowy 2022 - udowodnij, że nie jesteś boomerem!

Pytanie 1 z 13
"Srogo" to inaczej...
Posłuchaj, jakie są możliwe przyczyny powiększenia wątroby i na czym polega leczenie. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Rzodkiewka - czy warto jeść rzodkiewkę?
Źródło: RZESZÓW: Miłośnicy rowerowej jazdy będą mieli, gdzie trenować. Miasto ogłosiło przetarg na budowę drugiego w mieście pumptracka
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany