RZESZÓW: Nietrzeźwa matka opiekowała się małym dzieckiem. O jego losie zdecyduje sąd rodzinny

i

Autor: Unsplash.com/ Apolo Photographer

RZESZÓW: Nietrzeźwa matka opiekowała się małym dzieckiem. O jego losie zdecyduje sąd rodzinny

2022-02-17 15:14

Nietrzeźwa mieszkanka Rzeszowa opiekowała się małym dzieckiem. Teraz do sądu rodzinnego będzie należała decyzja, czy 3-letnia dziewczynka trafi z powrotem pod opiekę matki, czy też zostanie umieszczona w placówce opiekuńczej. Policyjny alkomat wskazał w organizmie kobiety 0,6 promila alkoholu.

Zgłoszenie od pracowników MOPS-u o tym, że w jednym z mieszkań, nietrzeźwa matka może opiekować się dzieckiem, rzeszowscy policjanci odebrali około godziny 13. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol - mundurowi jednak do mieszkania nie zostali wpuszczeni, do pomocy wezwani zostali strażacy.

CZYTAJ TAKŻE: Podkarpacie: Skutki silnego wiatru i burz. 52 interwencje strażaków i 4 tys. odbiorców bez prądu

Trzeba było wyważyć drzwi

- Strażacy wyważyli drzwi. Po wejściu do mieszkania zastali w nim 28-letnią kobietę i 3-letnią dziewczynkę. Policyjny alkomat w organizmie kobiety wskazał 0,6 promila alkoholu. Na miejsce wezwane zostało też pogotowie ratunkowe, które zbadało dziecko - mówi Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

O sprawie policjanci poinformują sąd rodzinny, który zdecyduje o tym, czy dziecko zostanie pod opieką matki czy umieszczone zostanie w placówce opiekuńczej.

Nowa wystawa w Muzeum Dobranocek

Czy rozpoznasz rasy kotów? Quiz dla prawdziwych kociarzy

Pytanie 1 z 10
Jaka to rasa?
Kot
Źródło: RZESZÓW: Nietrzeźwa matka opiekowała się małym dzieckiem. O jego losie zdecyduje sąd rodzinny