Rzeszów: „Operacja Breda” już śmiga po sieci. Darmowa gra miejska o gen. Maczku

i

Autor: Pixabay

Rzeszów: „Operacja Breda” już śmiga po sieci. Darmowa gra miejska o gen. Maczku

2022-03-11 12:41

To darmowa gra miejska, za którą stoją młodzi programiści z Rzeszowa. Apka opowiada o historii generała Maczka – legendarnego dowódcy słynnej dywizji pancernej. Wystarczy ściągnąć apkę i wtedy nie pozostaje nic innego jak weekendowy spacer po Rzeszowie.

Grupa uczniów z Podkarpacia pracuje nad grą miejską na smartfony dotyczącą postaci legendarnego generała. Gra będzie dotyczyła wszystkich etapów życia dowódcy sławnej dywizji pancernej i będzie mocno powiązana z Rzeszowem. Jak wygląda?

- Ludzie chodzą po mieście i zwiedzają różne punkty w Rzeszowie. Mają mapkę, dzięki której wiedzą gdzie iść. Mają na telefonie wyświetlony jakiś tekst, zdjęcia, filmiki, czy zadania – mówi Jakub Kołcz, współtwórca gry. - Mając to wszystko i przechodząc po kolei wszystkie punkty naszej gry dowiadują się wszystkiego o historii gen. Maczka i jego związkach z Rzeszowem – dodaje.

Grać może każdy

- Chcemy zachęcić społeczeństwo do poznania historii związanej z 1 Dywizją Pancerną oraz wydarzeń związanych z generałem Stanisławem Maczkiem. Gra kierowana jest przede wszystkim do uczniów podkarpackich szkół, ale także wszystkich osób zainteresowanych wydarzeniami kulturalnymi i nauką poprzez ciekawe doświadczenia – mówi Kołcz

Czy warto pomagać? (Ukraina)
Źródło: Rzeszów: „Operacja Breda” już śmiga po sieci. Darmowa gra miejska o gen. Maczku