Rzeszów: Ostatni etap prac na łączniku Wierzbowej i Kopisto. Kiedy kierowcy przejadą się nową drogą?

i

Autor: wk

Rzeszów: Ostatni etap prac na łączniku Wierzbowej i Kopisto. Kiedy kierowcy przejadą się nową drogą?

2022-02-16 14:52

Ruszył ostatni etap prac na łączniku Wierzbowej z Kopisto. Trasa jest już całkowicie gotowa. Drogowcy malują linie i to właśnie białe pasy w ostatnich dniach były największym problemem. Pracownicy uporaliby się z tym dużo wcześniej, jednak na przeszkodzie stała pogoda – przy wilgotnej jezdni biała farba nie związałaby się z asfaltem.

Rozpoczęło się malowanie linii na łączniku ulic Kopisto i Wierzbowej. To ostatni etap budowy jezdni, która zostanie otwarta dla ruchu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Próby malowania rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. Niestety wilgoć i niskie temperatury utrudniały schnięcie farby.

- Wczoraj około południa temperatura wzrosła wyraźnie powyżej zera, a asfalt był suchy, dlatego wykonawca mógł zacząć malowanie. Wcześniej nie było to możliwe, farba naniesiona na drogę nie wysychała – tłumaczy Andrzej Maciejko, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg w Rzeszowie.

CZYTAJ TAKŻE: Z rzeszowskiego Rynku znika świąteczna choinka. Rzeszów żegna się ze świątecznym klimatem [WIDEO]

Kiedy kierowcy przejadą nową drogą?

Prace powinny zakończyć się w czwartek. Droga zostanie otwarta dla ruchu prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Około 700-metrowy łącznik wybudowano między ruchliwym skrzyżowaniem ulic Kopisto i Podwisłocze, a ulicą Wierzbową. Wzdłuż jezdni wybudowano tu także chodnik, ścieżkę rowerową i oświetlenie. Od strony mostu Zamkowego i sanepidu powstały dodatkowe pasy ruchu. Koszt budowy to ponad 7,6 mln zł.

Z rzeszowskiego Rynku znika świąteczna choinka
Źródło: Rzeszów: Ostatni etap prac na łączniku Wierzbowej i Kopisto. Kiedy kierowcy przejadą się nową drogą?