RZESZÓW. Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego możliwa jeszcze w tym roku!

2021-04-26 17:18 af A.I
RZESZÓW. Jest szansa, że jeszcze w tym roku drogowcy rozbudują ulicę Zygmunta I Starego
Autor: pixabay

Dobra wiadomość dla mieszkańców osiedla Wilkowyja w Rzeszowie. Miasto ogłosiło przetarg na rozbudowę ulicy Zygmunta I Starego. Wyremontowany zostanie odcinek drogi od skrzyżowania z ulicą Królewską do skrzyżowania z ul. Olbrachta. Firmy zainteresowane przeprowadzeniem remontu mają na niespełna miesiąc na przedstawienie swoich ofert!

POLUB NASZ NOWY FANPAGE ESKA RZESZÓW NEWS NA FACEBOOKU!

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców osiedla Wilkowyja w Rzeszowie. Urząd Miasta Rzeszowa ogłosił przetarg na rozbudowę ulicy Zygmunta I Starego. Co się zmieni?

- Przebudowany zostanie pas drogi o długości ponad 700 metrów. Jezdnia poszerzy się do 6 metrów. W ramach inwestycji mapowstać po obu stronach ulicy chodnik dla pieszych, a po jednej ścieżka rowerowa. Wybudowana zostanie także kanalizacja deszczowa z odprowadzeniem wód opadowych z projektowanej drogi. Przebudowane lub wyremontowane będą także sieci: wodociągowe, kanalizacji sanitarnej, gazowa oraz teletechniczna. Na ulicy stanie także oświetlenie - 21 słupów  wraz z oprawami typu LED - wyjaśnia Monika Konopka z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Rozbudowa możliwa jeszcze w tym roku

Firmy, które są chętne na przeprowadzenie remontu mają niespełna miesiąc na przedstawienie swoich ofert. Termin mija 20 maja. Dlaczego tak niewiele czasu? Jak słyszymy w ratuszu - Miejski Zarząd Dróg planuje rozpocząć inwestycję jeszcze w tym roku!

Tydzień szczepień powszechnych
Źródło: RZESZÓW. Rozbudowa ul. Zygmunta I Starego możliwa jeszcze w tym roku!
Nasi Partnerzy polecają