Rzeszów: Rozpoczęła się rozbudowa ul. Morgowej. Za ponad 900 tys. zł

i

Autor: Fot.Grzegorz Bukała/UM Rzeszów

Rzeszów: Rozpoczęła się rozbudowa ul. Morgowej. Za ponad 900 tys. zł

2022-03-16 16:07

Problemem ul. Morgowej od lat było to, że w jednym miejscu było przewężenie na tylko jeden samochód. W związku z tym wyjazd był często mocno utrudniony. Teraz wjazd od strony ul. Cienistej ma być ułatwiony. Rozpoczęła się rozbudowa ul. Morgowej, inwestycja warta ponad 900 tys. zł

Chodzi o ok. 110-metrowy odcinek jezdni przed skrzyżowaniem z ul. Cienistą. Wjazd na Morgową ma tutaj tylko jeden pas ruchu, do tego obowiązuje tam ruch wahadłowy. - Dzięki tej inwestycji mieszkańcy osiedla Wilkowyja będą mieli m.in. bardziej komfortowy wyjazd na ul. Cienistą. Prace będą polegać na rozbudowie ul. Morgowej na odcinku ponad 100 metrów, budowie chodnika, zjazdów, odwodnienia, oświetlenia a także budowie skrzyżowania z Cienistą. Inwestycja będzie gotowa w czerwcu tego roku – mówi Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

CZYTAJ TAKŻE: RZESZÓW. Uruchomiono specjalne konto, na które można wpłacać datki dla uchodźców

Morgowa łączy dwa osiedla

Ul. Morgowa łączy dwa rzeszowskie osiedla, chodzi tu o Wilkowyję i Pobitno. - Ta droga jest też wygodnym skrótem, z którego często korzystają kierowcy, ponieważ omijają często zatłoczoną drogę krajową nr 94, czyli po prostu Lwowską – tłumaczy Artur Gernand z rzeszowskiego ratusza.

Kolejki po PESEL w Rzeszowie
Źródło: Rzeszów: Rozpoczęła się rozbudowa ul. Morgowej. Za ponad 900 tys. zł