TARNOBRZEG: Przed bankructwem uchronił ją rozładowany telefon. Seniorka mogła sracić 45 tysięcy zł!

i

Autor: pixabay

Seniorka mogła stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych! Uratował ją rozładowany telefon!

2021-06-11 9:53

Seniorka z Tarnobrzega mogła stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych! Uratował ją rozładowany telefon! Zaczęło się od tego, że do 80-latki zadzwoniła kobieta, która podała się za policjantkę. Ta powiedziała seniorce, że złodziej próbował ukraść z jej konta oszczędności. I jednym sposobem, aby złapać oszusta jest wybranie wszystkich pieniędzy z banku i przekazanie ich mundurowym.

W miniony wtorek, do 80-letniej mieszkanki Tarnobrzega zadzwoniła kobieta, podająca się za policjantkę. Rozmówczyni poinformowała seniorkę, że złodziej podjął próbę włamania się na jej konto bankowe, chcąc tym samym ukraść jej oszczędności. Jedynym sposobem, żeby złapać oszustów i uratować pieniądze, jest wybranie ich z banku i przekazanie „funkcjonariuszom”. Fałszywa policjantka dokładnie poinstruowała kobietę, co ma powiedzieć w banku. Miała wybrać pieniądze na zakup działki. Starsza kobieta uwierzyła i zaraz po rozmowie poszła do banku i wybrała oszczędności.

CZYTAJ TAKŻE: Europejski Stadion Kultury 2021: Ile osób obejrzy Koncert Główny na żywo? Jest limit osób!

Uratował ją rozładowany telefon

Na szczęście 80-latka nie zdążyła przekazać 45 tysięcy złotych złodziejom, bo gdy wyszła z placówki banku, jej telefon się rozładował. O tym jaki mogła popełnić błąd, zorientowała się dopiero wtedy, kiedy zadzwoniła do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. Funkcjonariusz uświadomił jej, że mało brakowało, a padłaby ofiarą oszusta.

Dlatego policjanci jeszcze raz przypominają: - Nigdy nie informujemy osób postronnych o swoich działaniach, nigdy też nie żądamy przekazania pieniędzy, czy wykonania przelewu, ani nie pośredniczymy w ich przekazywaniu - słyszymy od mundurowych.

Jak zdemaskować oszusta?

Do zdemaskowania oszusta wystarczy nieco dociekliwości. Wystarczy skontaktować się z krewnym, który rzekomo pilnie potrzebuje pieniędzy lub z najbliższą jednostką policji. Bardzo istotne jest, żeby w przypadku rozmowy telefonicznej skutecznie przerwać połączenie z dzwoniącym oszustem i sprawdzać wiarygodność przekazanych informacji.

Pies Kajtek spod Rzeszowa otrzymał protezę łapki

Przyśpiewki polskich kibiców na EURO 2021. Każdy kibic je zna! A ty?

Pytanie 1 z 10
Biało-czerwone to...
Źródło: Seniorka mogła stracić kilkadziesiąt tysięcy złotych! Uratował ją rozładowany telefon!