Szok! Przywiązała psa do samochodu i ciągnęła zwierzę główną ulicą!

Przywiązała psa do haka holowniczego i ciągnęła zwierzę jedną z głównych ulic!
Autor: Podkarpacka Policja

Zarzut znęcania się ze szczególnym okrucieństwem nad psem usłyszała 67-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego. Do zdarzenia doszło w miejscowości Krościenko Wyżne. Policjanci zostali zaalarmowani, że jedną z głównych ulic wsi przejeżdża samochód, za którym ciągnięty jest pies. Zwierzę zostało przywiązane do haka holowniczego.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Krościenko Wyżne. Policjanci zostali zaalarmowani, że jedną z głównych ulic wsi przejeżdża samochód, za którym ciągnięty jest pies. Wleczone za pojazdem zwierzę doznało obrażeń i trafiło pod opiekę lekarza weterynarii. Policjanci przyjęli zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, zabezpieczyli nagranie z kamer monitoringu, które potwierdzało ten fakt oraz ustalili i przesłuchali świadków zdarzenia.

CZYTAJ TAKŻE: NOWA DĘBA. Impreza przerodziła się w koszmar. 39-latek złamał nogę koledze

67-latka miała zakaz posiadania zwierząt

Policjanci zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił przedstawić kobiecie zarzutu znęcania się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Nie bez znaczenia okazały się również ustalenia śledczych, z których wynikało, że 67-latka w przeszłości była już karana za podobne przestępstwa. Miała również sądowy zakaz posiadania zwierząt.

- Sprawa psa z Krościenka Wyżnego zbulwersowała nie tylko lokalną społeczność, ale stała się tematem ogólnokrajowej dyskusji dotyczącej problemu znęcania się nad zwierzętami. Historia z tej małej, podkrośnieńskiej miejscowości uświadomiła, że nie można dawać przyzwolenia na przedmiotowe traktowanie zwierząt – czytamy na stronie podkarpackiej policji.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Krośnie, sąd zastosował wobec 67-letniej kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres dwóch miesięcy. Za znęcanie się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.  

Emeryt posłał za kratki fałszywego policjanta
Źródło: Szok! Przywiązała psa do samochodu i ciągnęła zwierzę główną ulicą!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany