Tarnobrzeg: 81-latek z maczetą groził dzieciom na placu zabaw. Przeszkadzał mu hałas

i

Autor: Canva/KMP Tarnobrzeg

Tarnobrzeg: 81-latek z maczetą groził dzieciom na placu zabaw. Przeszkadzał mu hałas

2021-07-22 11:20

Policjanci zatrzymali 81-letniego mieszkańca Tarnobrzega, który przyszedł na plac zabaw z maczetą, groził dzieciom i jednej z matek. Świadkowie zeznali, że senior przyszedł z maczetą na plac zabaw i wykrzykiwał groźby pod adresem chłopców, którzy grali w piłkę. Mężczyźnie postawiono już dwa zarzuty.

Zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który na plac zabaw wszedł z maczetą, policjanci otrzymali w poniedziałek, po godzinie 18.00. Dyżurny tarnobrzeskiej jednostki we wskazane miejsce natychmiast wysłał policyjny patrol. Mundurowi zatrzymali mężczyznę i ustalili poszkodowane osoby. Sprawcą okazał się 81- letni mieszkaniec osiedla Serbinów. Mężczyzna był trzeźwy. Świadkowie zeznali, że senior przyszedł z maczetą na plac zabaw i wykrzykiwał groźby pod adresem chłopców, którzy grali w piłkę.

- Agresja seniora i trzymany w ręku przedmiot spowodowały, że dzieci przestały się bawić i wybiegły z placu zabaw. Jedna z matek, widząc całe zdarzenie o pomoc poprosiła policjantów. Wówczas 81-latek, zaczął do niej krzyczeć, machając w jej kierunku maczetą. Na całe szczęście w tym zdarzeniu, nikt nie poniósł obrażeń. Po całym zajściu mężczyzna schował maczetę do zaparkowanego auta - informują tarnobrzescy policjanci.

CZYTAJ TAKŻE: Grębowo: W kominiarkach włamali się do domu. Pobili 21-latka i jego matkę

81-latek z dwoma zarzutami

Zebrane przez tarnobrzeskich policjantów dowody pozwoliły na przedstawienie 81-latkowi dwóch zarzutów. Prokurator Rejonowy w Tarnobrzegu zastosował wobec podejrzanego dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych, zakaz zbliżania się do placu zabaw i boiska przy ul. Matejki w Tarnobrzegu oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Teraz o dalszym losie 81-latka zdecyduje sąd.

Tarnobrzeg: 81-latek z maczetą groził dzieciom na placu zabaw. Przeszkadzał mu hałas

i

Autor: KMP Tarnobrzeg
"Jadę nastawiona bojowo" Ania Wielgosz przed wylotem na IO w Tokio
Sonda
Całoroczny zakaz odpalania petard i fajerwerków w Polsce. Czy powinien zostać wprowadzony?
Źródło: Tarnobrzeg: 81-latek z maczetą groził dzieciom na placu zabaw. Przeszkadzał mu hałas