Tarnobrzeg: 9-latka zgubiła sie w sklepie. Szukała babci, która zostawiła ją na placu zabaw

2021-04-06 12:43 A.I
Tarnobrzeg: 9-latka zgubiła sie w sklepie. Szukała babci, która zostawiła ją na placu zabaw
Autor: KMP Tarnobrzeg

W jednym z tarnobrzeskich marketów zgubiła się 5-letnia dziewczynka. Pracownicy sklepu powiedziała, że jej babcia robi tu zakupy, ale nie może jej znaleźć. Jak się okazało dziewczynka pomyliła sklepy. Jej babcia zostawiła ją samą na placu zabaw, a na zakupy udała się z jej 9-letnią siostrą.

W Wielki Piątek koło godziny 14.00, policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w markecie spożywczym przy ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu, mała dziewczynka pozostawiona jest bez opieki dorosłych.

Do marketu przyjechali policjanci i w jedynym z pomieszczeń funkcjonariusze zastali, pracownicę sklepu i 5-letnią dziewczynkę. Kobieta poinformowała mundurowych, że przed kilkunastoma minutami, zwróciła uwagę na małą dziewczynkę, która bez opieki dorosłych przemieszczała się po sklepie. Gdy podeszła i zapytała o jej opiekunów, dziecko przekazało, że jej babcia robi tu zakupy. Pracownica sklepu wspólnie z dzieckiem próbowały odszukać babcię jednak w sklepie jej nie było. Po przeglądnięciu monitoringu okazało się, że dziewczynka do sklepu weszła sama i prawdopodobnie się zgubiła.

Na Podkarpaciu powstaną masowe punkty szczepień przeciw COVID-19

CZYTAJ TAKŻE: Już jest! "Ciśnij full" nowy klip rzeszowskich ratowników bawi i uczy [WIDEO]

Funkcjonariusze ustalili tożsamość dziecka, dowiedzieli się gdzie mieszka oraz gdzie mogą przebywać jej rodzice. Przekazane informacje, pomogły mundurowym skontaktować się z rodzicami dziewczynki. Na miejsce interwencji zgłosiła się matka 5-latki. Policjanci ustalili, że w tym dniu rodzice powierzyli opiekę nad ich dwójką dzieci dziadkom.

Wczesnym popołudniem 68-letnia babcia zabrała dziewczynki na plac zabaw. Kobieta wyszła z 9-letnią wnuczką do sklepu, a 5-latkę zostawiła samą na placu zabaw. Gdy dziecko chciało dołączyć do starszej siostry i babci poszło w ich kierunku, lecz pomyliło sklepy i się zgubiło.

Policjanci poinformowali matkę oraz babcię o konsekwencjach. Na szczęście dzięki szybkiej reakcji pracownicy sklepu i policjantów, dziewczynce nic się nie stało.

Sonda
Wakacje 2021. Czy wierzysz, że wyjazdy zorganizowane będą możliwe?
Źródło: Tarnobrzeg: 9-latka zgubiła sie w sklepie. Szukała babci, która zostawiła ją na placu zabaw
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany