Tarnobrzeg: Do dwóch razy sztuka. 22-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem

i

Autor: policja.pl

Tarnobrzeg: Do dwóch razy sztuka. 22-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem

2022-01-21 16:49

Do dwóch razy sztuka. Tak pod nosem mógł powiedzieć dzielnicowy z Grębowa obok Tarnobrzega, który zatrzymał pijanego kierowcę. To nie wszystko, bo kilka godzin wcześniej ten sam policjant musiał interweniować wobec mężczyzny, który w sklepie nie miał założonej maseczki. Jak się okazało, był to pijany kierowca.

Pod czas służbowego przejazdu dzielnicowemu w oczy rzucił się samochód marki Renault. Za kierownicą siedział mężczyzna, którego policjant dosłownie kilka minut wcześniej musiał spisać, za niezałożenie maseczki w sklepie. Dzielnicowy zapamiętał, że podczas spisywania mężczyzny nie zauważył w bazie danych, żeby 22-latek miał prawko.

- Mundurowy przeprowadzając interwencję, zauważył informację, że kierowca renaulta nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi, gdyż utracił je 2021 r. Dzielnicowy wsiadł do radiowozu i natychmiast zatrzymał kierowcę pojazdu – relacjonują policjanci z Tarnobrzega.

CZYTAJ TAKŻE: Gorzyce: Chciał ukraść rzeczy warte ponad 10 tysięcy złotych. Za włamywaczem ruszył pies tropiący

Bez prawka i pod wpływem

Policjant od razu wyczuł od mężczyzny alkohol. Alkomat tylko to potwierdził i pokazał ponad 2 promile we krwi. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci przesłuchali 22-latka, który usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. - Za popełniony czyn grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna tłumaczą mundurowi.

Zima zaatakowała rzeszowski Rynek
Źródło: Tarnobrzeg: Do dwóch razy sztuka. 22-latek zatrzymany za jazdę pod wpływem