Ten kraj nie weźmie udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Koronawirus krzyżuje plany sportowcom?

2021-04-06 10:05 A.I
Igrzyska Olimpijskie
Autor: AP PHOTO/LEO CORREA Igrzyska Olimpijskie

Jeszcze w lutym Yoshiro Mori, szef komitetu organizacyjnego letnich igrzysk zapewniał, że bezwzględnie na stan pandemii na świecie Igrzyska Olimpijskie odbędą się w tym roku. Niestety, ale pierwszy kraj ogłosił już, że nie wyśle sportowców do Japonii ze względu na trwające niebezpieczeństwa związane z koronawirusem. Co najlepsze, ten kraj nie zanotował żadnego przypadku Covid-19.

Agencja prasowa Yonhap poinformowała, że sportowcy z Korei Północnej nie wezmą udziału w zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Te informacje potwierdził północnokoreański portal należący do tamtejszego ministerstwa sportu. Podkreślono, że priorytetem jest „ochrona sportowców przed światowym kryzysem zdrowotnym spowodowanym przez COVID-19”.

Ukradł yorka spod sklepu

Korea Płn. oficjalnie bez koronawirusa

Korea Północna oficjalnie zapewnia od początku pandemii na świecie, że w ich kraju nie odnotowano żadnego przypadku zachorowania na Covid-19. Zewnętrzni obserwatorzy jednak nie są zgodni z oficjalnymi komunikatami tego kraju, twierdząc, że Korea Płn. jest jednym z głównych partnerów Chin, a granica pomiędzy państwami jest nieszczelna. To sprawia, że emisja wirusa do Korei Płn. miałaby być o wiele łatwiejsza.

CZYTAJ TAKŻE: Na Morzu Północnym statek dryfuje na autopilocie. W każdej chwili może ZATONĄĆ! [WIDEO]

Do Korei Płd. tak do Japonii nie

Warto przypomnieć, że Korea Północna wysłała 22 sportowców na zimowe igrzyska w Korei Południowej w 2018 roku. Z nimi udała się nawet liczna delegacja dyplomatów, artystów, dziennikarzy i ponad 200-osobowa grupa kibiców. Wśród delegacji była również siostra przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una. Powodem tej wizyty było zainicjowanie kontaktów dyplomatycznych w trójkącie Korea Północna - Korea Południowa - Stany Zjednoczone.

Igrzyska Olimpijskie w Tokio, przełożone z ubiegłego roku na bieżący mają odbyć się w dniach 23 lipca - 8 sierpnia.

Źródło: Ten kraj nie weźmie udziału w Igrzyskach Olimpijskich. Koronawirus krzyżuje plany sportowcom?
Nasi Partnerzy polecają