W Mielcu będą walczyć z kleszczami! Wiemy kiedy zaplanowano opryski

2021-08-05 15:56 af A.I
W Mielcu będę walczyli z kleszczami. Wiemy kiedy zaplanowano w mieście opryski
Autor: Pixaby W Mielcu będę walczyli z kleszczami. Wiemy kiedy zaplanowano w mieście opryski

W Mielcu będą walczyć z kleszczami. Opryski mielecki magistrat zaplanował na piątkowy wieczór (6 sierpnia). Ale w razie deszczu, dezynsekcja przeciwko tym groźnym pajęczakom zostanie przeniesiona na inny termin. I tak specjalnymi preparatami spryskane zostaną głównie parki miejskie i tereny zielone.

 - Ze względu na niepokojącą aktywność kleszczy, w piątek (6 sierpnia) przeprowadzona zostanie dezynsekcja przeciw tym owadom. Przeprowadzenie akcji uzależnione będzie od warunków atmosferycznych. W razie deszczu, dezynsekcja przeniesiona zostanie na inny termin - informuje na swojej stronie mielecki magistrat.

Opryski zostaną przeprowadzone na terenach zielonych i w parkach. I tak specjalnymi preparatami spryskane zostaną m. in. błonia oraz Rynek w Rzochowie, bulwary przy ul. Rzecznej, tereny MOSiR przy ul. Solskiego, Górka Cyranowska, park za Hotelem Polskim, park przy ul. Kazimierza Wielkiego, a także tereny wokół Pałacyku Oborskich. Pamiętajcie, aby w dniu oprysków unikać tych miejsc.

CZYTAJ TAKŻE: Sanok: Zniszczyli wiatę przystankową. Nastolatek groził policjantom!

Kleszcze to groźne pajęczaki!

Niestety ukąszenie kleszcza może być bardzo niebezpieczne i doprowadzić do boreliozy czy odkleszczowego zapalenia mózgu. Co zrobić, gdy złapiemy kleszcza? Jak się go pozbyć?

- Robimy to przy pomocy pęsety. Należy chwycić kleszcza jak najbliżej skóry i starać się zdecydowanym ruchem go usunąć. Takie miejsce po usunięciu kleszcza zdezynfekować i ważna sprawa: obserwujemy nasze ciało, nawet przez trzy miesiące – mówiła dziennikarzom Małgorzata Witas z podkarpackiego sanepidu.

W tym czasie na naszym ciele może pojawić się rumień wędrujący. To znak, że musimy skorzystać z pomocy lekarza.

W Rzeszowie pacjentów po osseointegracji stawiają na nogi
Sonda
Czy boisz się kleszczy?
Źródło: W Mielcu będą walczyć z kleszczami! Wiemy kiedy zaplanowano opryski