Kolbuszowa: 5 lat więzienia za zniszczenie pięciu przystanków. Mężczyzna użył broni pneumatycznej

i

Autor: KPP Kolbuszowa

Zniszczył pięć przystanków. Mężczyzna strzelał z broni pneumatycznej

2022-01-26 15:52

Z wysoką karą musi się liczyć 22-latek z gminy Niwiska, który najprawdopodobniej jeszcze w sylwestra zniszczył przystanki w miejscowości Siedlanka i Kosowy. Młody mężczyzna wybił szyby w wiatach w dosyć niespotykany sposób, bo użył do tego broni pneumatycznej. Przez ponad 20 dni policjanci zbierali poszlaki, aż w końcu ustalili, że za wszystkim może stać właśnie 22-latek.

Prawie miesiąc trwały poszukiwania mężczyzny, który najprawdopodobniej jeszcze w sylwestrową noc zniszczył wiaty przystankowe w miejscowościach Siedlanka i Kosowy w gminie Niwiska. Całą sprawę zgłosił wtedy jeden z pracowników z Urzędu Gminy w Niwiskach. Wartość strat oszacowano wtedy na około 8 tys. zł. Przez ponad 20 dni policjanci zbierali dowody i materiały i w końcu ustalili, że za wszystkim może stać 22-latek. Tak właśnie było. - Funkcjonariusze pojechali do domu mężczyzny, gdzie zatrzymali 22-latka i zabezpieczyli posiadaną przez niego broń pneumatyczną informują kolbuszowscy mundurowi.

CZYTAJ TAKŻE: Ciężarówka wyprzedzała na skrzyżowaniu. Kierowca twierdził, że inni jechali ZA WOLNO

Może go spotkać naprawdę wysoka kara

Policjanci przedstawili młodemu mężczyźnie zarzuty uszkodzenia pięciu wiat przystankowych. 22-latek szybko przyznał się do zarzutów. Teraz, za uszkodzenie przystanków, może dostać nawet 5 lat więzienia.

Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty
Źródło: Zniszczył pięć przystanków. Mężczyzna strzelał z broni pneumatycznej