6,5 mln zł brakuje, aby uratować życie małej wojowniczki spod Szczecina

2021-04-01 11:58 Czyż PAZ
Inga SMA
Autor: archiwum prywatne

Cały czas trwa zbiórka pieniędzy dla chorującej na SMA, a więc rdzeniowy zanik mięśni, Ingi mieszkającej w położonym nieopodal Szczecina Przęsocinie. Z jednej strony każdego dnia kwota na koncie rośnie, z drugiej, kolejna mijająca doba pogarsza stan Ingi. Aby powstrzymać SMA, niezbędne jest podanie kosztującej 10 mln zł terapii genowej - mówi Pani Paulina, mama Ingi

Potrzebujemy podać ten lek jak najszybciej, ponieważ im dziecko jest mniejsze, im mniej umiejętności utraciło, im jest w lepszym stanie, tym lepsze jest działanie terapii genowej. Inga ma dopiero 8 miesięcy, więc lek jest dla niej dużą szansą - podkreśla mama dziewczynki.

Dla Ingi i jej rodziców czas płynie nieubłaganie.

Niestety, ale Indze robią się już przykurcze mięśni, zaczyna ulewać, ma coraz większe problemy z połykaniem jedzenia czy picia. A przecież jest to, obok oddychania, najważniejsza funkcja życiowa. Kiedy dzieci w jej wieku zaczynają siadać, pełzać, raczkować, to my walczymy o każdy, nawet najmniejszy ruch. Choroba jest nieobliczalna. Rodzice dzieci z SMA używają takiego zwrotu, że w przypadku tej choroby śmierć cały czas czyha za rogiem - kontynuuje pani Paulina. 

Podanie terapii genowej jest możliwe do momentu osiągnięcia przez dziecko wagi 13,5 kg. Obecnie Inga waży 8 kg i dość szybko przybiera na wadze. Walka z czasem trwa! 

Jeżeli chcecie pomóc małej Indze, to szczegółowe informacje znajdziecie na profilu na Facebooku.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Powrót do szkoły po Wielkanocy - powinien nastąpić?
Raport z Anteny 01.04
Źródło: Inga z Przęsocina walczy z SMA i potrzebuje kosztownej terapii. Trwa wyścig z czasem
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany