Lato w Mieście 2021

i

Autor: pixabay.com

Dziewięć tygodniowych turnusów pełnych atrakcji! Ruszają zapisy na Lato w Mieście!

2021-05-28 16:29

Ruszają zapisy na kolejną edycję Lata w Mieście. Zajęcia będą odbywać się w reżimie sanitarnym, a organizatorzy zapewniają, że będą stosować się do wszystkich wytycznych GIS-u, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Elektroniczna rejestracja rozpoczyna się 1.06. Trzeba się spieszyć, bo potrwa tylko 10 dni.

Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?

Z okazji Dnia Dziecka rozpoczną się zapisy na Lato w Mieście. To coroczna miejska akcja, dzięki której uczniowie spędzający wakacje w Warszawie, będą mieli zapewnioną opiekę. Pierwszy z dziewięciu tygodniowych turnusów rozpocznie się już 28.06, a ostatni potrwa do samego końca sierpnia.

- Oczywiście w reżimie sanitarnym, w obostrzeniach, choć mam nadzieję, że one się będą zmniejszać. Już teraz możemy na świeżym powietrzu nie nosić maseczek. Grupy będą 15-osobowe, ale formuła będzie bardzo zbliżona do wszystkich edycji dotychczasowych - mówi wiceprezydent Renata Kaznowska.

W tym roku opiekę dzieciom zapewni aż 160 placówek, w tym 11 szkół specjalnych. Elektroniczne zapisy ruszą 1.06, a dwa tygodnie później, zostaną opublikowane listy zakwalifikowanych.​

- Rodzice rejestrują dzieci w systemie elektronicznym za pomocą numeru PESEL, a później tworzą własne hasło. Po wprowadzeniu podstawowych informacji i wyborze turnusów, należy wybrać interesujące nas placówki. Rodzice mogą wskazać ich dowolną liczbę na wszystkie z dziewięciu dostępnych turnusów - mówi wicedyrektorka stołecznego Biura Edukacji, Katarzyna Pienkowska.

Rodzice zakwalifikowanych dzieci wnoszą jedynie opłaty za posiłki oraz opiekę w Feryjnych Punktach Edukacyjnych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Dziewięć tygodniowych turnusów pełnych atrakcji! Ruszają zapisy na Lato w Mieście!