Asfalt na jezdni ulic B. Czecha i Trakt Brzeski będzie wymieniony

i

Autor: Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie

Asfalt na jezdni ulic Czecha i Trakt Brzeski będzie wymieniony: Od kiedy utrudnienia?

2022-05-16 16:43

Północna część dwupasmowej jezdni ulic B. Czecha i Trakt Brzeski w stronę centrum stolicy jest w fatalnym stanie. Przez dziury nawet autobusy jadą lewym pasem! Jeszcze w tym roku ma szansę się to zmienić. Dwie firmy zgłosiły chęć naprawy tego miejsca - i obie mieszczą się w założonym budżecie. Co nas czeka? Od kiedy utrudnienia?

To będzie duża inwestycja, bo do naprawy jest znaczny odcinek jezdni.

- To ponad czterokilometrowa trasa od skrzyżowania z Kościuszkowców w Wawrze do 1 Praskiego Pułku w Wesołej - mówi Jakub Dybalski, rzecznik ZDM. - Do przetargu zgłosiły się dwie firmy - Colas Polska i Porr. Obie oferty mieszczą się w przedziale od 14,5 mln do 15 mln zł i wydają się dobre - dodaje.

Wyłonienie wykonawcy nastąpi raczej szybko - to dlatego, że remont miałby ruszyć z początkiem wakacji.

- Ta trasa jest mocno wyeksploatowana, więc wykonawca nie tylko rozbierze starą nawierzchnię i wykona nową, ale także położy nowe krawężniki i wyremontuje chodniki - mówi Jakub Dybalski.

ESKA XD #048 | AMSR, SEKRETY PRZYSIĘGI, IGA ŚWIĄTEK, TANIE WAKACJE

Zniszczenia raczej nie dziwią. Zanim do użytku oddano most Anny Jagiellonki i tunel S2 natężenie ruchu na tej trasie wynosiło ponad 25 tysięcy pojazdów na dobę, teraz jest nieco mniejsze.

Przy okazji tej inwestycji ZDM zamierza wykonać jeszcze inną, która poprawi bezpieczeństwo pieszych.

- W ramach osobnego zamówienia, które niedługo powinniśmy rozstrzygnąć, na ulicy Bronisława Czecha powstaną dwie sygnalizacje świetlne - przy przejściach dla pieszych przy wlotach ulic Wawerskiej i Wierzchowskiego - informuje rzecznik ZDM.

Obydwie te zebry zostały ocenione na 0 w skali od 0 do 5 w trakcie audytu nieosygnalizowanych przejść dla pieszych. Audytorzy zwrócili uwagę na problem nadmiernej prędkości, z jaką na ul. B. Czecha poruszają się samochody i uznali, że jedynym rozwiązaniem jest właśnie budowa świateł.

Inwestycje mają ruszyć z początkiem wakacji i potrwać do ich końca. Naprawa nawierzchni północnej części ulic Czecha i Trakt Brzeski ma opiewać na niecałe 15 mln zł, z kolei postawienie sygnalizacji świetlnej wyniesie niecały milion.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Gwiazdy w programach telewizyjnych - kto był w jakim show?

Pytanie 1 z 10
Cleo była w programie...
Źródło: Asfalt na jezdni ulic Czecha i Trakt Brzeski będzie wymieniony: Od kiedy utrudnienia?