Ubrania

i

Autor: pixabay.com Ubrania

BUTIK CYRKULARNY w Warszawie - co to jest i gdzie się znajduje?

2021-11-23 15:38

To bez wątpienia jedna z najciekawszych inicjatyw na warszawskiej mapie sklepów odzieżowych. Butik cyrkularny jest nie tylko miejscem, gdzie znajdziemy świetne ciuchy dobrej jakości. To też możliwość dania im drugiego życia! Więcej szczegółów w naszym artykule.

Butik Cyrkularny - czym jest? Takie pytanie mogą sobie zadawać wszyscy, którzy słyszeli o otwarciu takiego miejsca w Warszawie. Jego pełna nazwa to Cyrkularny Butik Ubrania Do Oddania i - mówiąc najprościej - jest second-handem, w którym możemy za niewielkie pieniądze kupić dobrej jakości ubrania z drugiej ręki. Ale nie tylko! W butiku możemy dać drugie życie ciuchom, których już nie nosimy i tym samym wesprzeć ideę zamkniętego obiegu konsumpcji. Pomysł stworzenia tego wyjątkowego sklepu wyszedł od polskiego start-upu Ubrania Do Oddania - platformy łączącej koncepcję second handu ze zbiórkami odzieży i pieniędzy na cele charytatywne. Gdzie znajduje się warszawski Butik Cyrkularny? O tym w dalszej części artykułu.

Mama świnka urodziła czworaczki

Butik Cyrkularny w Warszawie - gdzie go znaleźć?

Butik powstał dzięki współpracy Ubrania do oddania i Galerii Mokotów. Sklep to ponad 100-metrowa przestrzeń, w której znajdziemy dobrej jakości odzież znanych marek, a wszystko z drugiej ręki! Oprócz swojej podstawowej funkcji, butik daje dostęp do edukacji, warsztatów upcyclingowych, spotkań z ekoinfluenserami i projektantami recyclingowymi. Butik Cyrkularny znajdziemy na pierwszym piętrze Galerii Mokotów.

Źródło: BUTIK CYRKULARNY w Warszawie - co to jest i gdzie się znajduje?