Część ekspozycji na wystawie GraMY - WYgramy

i

Autor: Dagmara Kendzior Centrum Nauki Kopernik

GraMY - WYgramy. Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik

2022-04-28 16:51

To niezwykła podróż po krainie dźwięków i wibracji. Sprawdzicie, skąd bierze się dźwięk i spróbujecie stworzyć własną kompozycję. Wśród eksponatów znajdują się m.in. klapkofon, rurofon, gadający bęben i H2Orkiestra.

GraMY - WYgramy w Centrum Nauki Kopernik

Jedno jest pewne - podczas oglądaniu tej wystawy, nie będzie cicho. Mamy tutaj 20 różnych eksponatów, to są gigantyczne stacje muzyczne. Jedne są bardziej kameralne, inne mniej, niektóre wymagają kilku osób, ale wszystkie dowodzą, że muzyka łączy - mówi Katarzyna Nowicka, rzeczniczka Centrum Nauki Kopernik. Wśród eksponatów znajduje się wiele różnych instalacji, m.in. drewniane i metalowe. - W trakcie, kiedy uderzamy w metalowe rury, to wydają one dźwięk, obok są kamienne instalacje i po drugiej, drewniane - dodaje Natalia Arciszewska, edukatorka z Centrum Nauki Kopernik. - Od razu można sobie sprawdzić, jakie materiały wydają jakiego rodzaju dźwięki.

Elegancka złodziejka ukradła tulipany

GraMY - WYgramy do końca sierpnia 2023

Szczególnie dzieci były zachwycone wystawą. - Super jest! Wszystko mi się bardzo podobało! - mówiło nam kilkoro maluchów. - Bardzo ciekawe eksponaty - dodaje inna oglądająca. - To, co wzbudziło moje zainteresowanie, to to, że odkąd otworzyła się bramka, to wszyscy zaczęli od razu podchodzić do tych eksponatów - dodaje Arciszewska. - Widać, że są one tak stworzone, że każdy może sobie na nich łatwo zagrać i nikt nie ma oporu, żeby spróbować swoich sił w muzyce.

Wystawę będzie można oglądać do końca sierpnia przyszłego roku. 

Quiz. Motywy literackie. To niemal na pewno będzie na maturze 2022 z języka polskiego!

Pytanie 1 z 10
Nieszczęśliwa miłość. Który bohater literacki przeżywał takie rozgoryczenie?
Źródło: GraMY - WYgramy. Nowa wystawa w Centrum Nauki Kopernik