Parkometr

i

Autor: Michał Ciemniewski Parkometr

Darmowe parkowanie w Warszawie - TEGO DNIA nie płacimy za postój!

2022-04-28 18:33

To jeden z kilku dni roboczych w roku, gdy w całej warszawskiej strefie płatnego parkowania nie musimy uiszczać opłaty za postój. Kiedy mieszkańcy i mieszkanki mogą parkować w stolicy za darmo? Dowiedzcie się tego z naszego artykułu.

Darmowe parkowanie w Warszawie w dni robocze wypada tylko kilka razy w roku. Kierowcy koniecznie powinni poznać najbliższą z tych dat. Opłata za postój w Strefie Płatnego Parkowania Niestrzeżonego pobierana jest w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 20:00. Za brak umieszczonego za szybą auta bileciku z parkometru, możemy się spodziewać blokady na kole i mandatu od straży miejskiej, a w skrajnych wypadkach, gdy auto stoi zbyt długo, nawet odholowania. Wyjątków jest niewiele. Dni robocze z darmowym parkowaniem są trzy. Nie płacimy w wigilię świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. Trzecia data przypada w maju.

Wojenne koty

W Dzień Flagi nie płacimy za parkowanie

Trzecia data to 2. maja, czyli Dzień Flagi. Podobnie jak Wigilia i Sylwester, 2. maja jest dniem roboczym. Z uwagi na to, że wypada w środku majówki, ratusz zwalnia nas z obowiązku uiszczania opłaty za parkowanie. Jeśli jednak kierowca zapłaci za postój w Dzień Flagi, otrzyma bilet na najbliższy płatny dzień funkcjonowania Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Darmowe parkowanie w Warszawie - TEGO DNIA nie płacimy za postój!