Dopłata ma wynieść 68 zł do 1 km przejechanego przez pociąg i 5 zł do 1 km dodatkowego wagonu dołączonego do regularnego składu

i

Autor: PAP / Mateusz Marek Dopłata ma wynieść 68 zł do 1 km przejechanego przez pociąg i 5 zł do 1 km dodatkowego wagonu dołączonego do regularnego składu

Ilu uchodźców z Ukrainy jest w Warszawie? Urząd Miasta podał najnowsze dane

2022-03-11 11:43

Do Warszawy napływają kolejne fale uchodźców. Każdego dnia do miasta docierają pociągi przywożące ludzi uciekających z ogarniętej wojną Ukrainy. Ile osób znalazło już schronienie w Warszawie? Dowiadujemy się tego z najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Miasta.

Warszawa od początku udziela pomocy Ukrainie. To nie tylko zbiórki artykułów oraz pieniędzy dla Ukraińców i Ukrainek, ale przede wszystkim przyjmowanie osób uciekających przed wojenną pożogą. Każdego dnia do stolicy przybywają kolejne rodziny z dziećmi, które wypełniają warszawskie dworce. Docelowo wszyscy mają być rozlokowani na terenie miasta, ale to zadanie staje się coraz trudniejsze, gdyż do Warszawy dotarły już setki tysięcy ludzi! Warszawski ratusz opublikował niedawno najnowsze dane dotyczące liczby mieszkańców i mieszkanek Ukrainy szukających schronienia w stolicy. Więcej na ten temat przeczytacie w dalszej części artykułu.

Tłumy uchodźców na dworcach w Polsce

Uchodźcy w Warszawie - ile osób dotarło do miasta?

Na stronie warszawskiego ratusza opublikowano niedawno najnowsze dane dotyczące liczby uchodźców i uchodźczyń. Szacuje się, że od początku kryzysu do Warszawy dotarło ok. 290 tys. osób. 9.03 z warszawskich punktów informacyjnych do miejsc noclegowych skierowano ok. 2,5 tys. osób. tego samego dnia w dalszą drogę ruszyło 377 ludzi.

We wtorek, 9 marca, trzy stołeczne punkty, Dworzec Wschodni, Dworzec Zachodni i Centrum Wielokulturowe, udzieliły pomocy łącznie 18 560 osobom. Obsłużono też z 13 pociągów i 83 autobusów znad granicy z Ukrainą.

Źródło: um.warszawa.pl

Trudna sytuacja na Torwarze

W Hali Torwar funkcjonuje punkt recepcyjny dla uchodźców i uchodźczyń. Przygotowano w nim miejsce dla 500 osób. Niestety sytuacja w punkcie jest trudna. Wolontariusze uskarżają się na przemęczenie i donoszą o braku pomocy od Wojewody Mazowieckiego. Dobre warunku w punkcie to ich zdaniem wyłączna zasługa zwykłych ludzi. Więcej na ten temat przeczytacie w tym artykule.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Ilu uchodźców z Ukrainy jest w Warszawie? Urząd Miasta podał najnowsze dane