Warszawa

i

Autor: pixabay.com Warszawa

Koncert Chwała Ukrainie w Warszawie - kto wystąpi podczas wydarzenia 25.04?

2022-04-21 14:06

Na poniedziałek, 25. kwietnia zaplanowano w Warszawie charytatywny koncert Chwała Ukrainie. Artyści i artystki zaśpiewają dla walczących i tych, którzy uciekli z ogarniętego wojną kraju. Sprawdźcie, kto pojawi się na Placu Piłsudskiego.

Chwała Ukrainie - koncert pod tym hasłem odbędzie się w Warszawie, 25. kwietnia. Datę wybrano nieprzypadkowo. Dla wyznawców prawosławia będzie to poniedziałek wielkanocny. Wydarzenie organizuje Bank Gospodarstwa Krajowego. Na stronie instytucji znajdujemy słowa Beaty Daszyńskiej-Muzyczki, prezeski BGK: Dedykujemy ten koncert kobietom, które są tu, w Polsce, rozdzielone od swoich mężów, ojców, synów; które potrzebują wsparcia, nie tylko finansowego, ale także duchowego, psychicznego. Artyści pojawią się na scenie ustawionej na Placu Piłsudskiego, a dzięki połączeniu telemostem z Kijowem i Lwowem, usłyszymy też wykonawców przebywających w tych miastach. Sprawdźcie, kto wystąpi podczas koncertu Chwała Ukrainie i gdzie szukać transmisji.

Czytaj też: З Вами ФМ, ZWami FM. Radio dla mniejszości ukraińskiej w Polsce! Jak słuchać?

Wirtualny spacer po mazowieckich instytucjach kultury

Kto wystąpi podczas koncertu Chwała Ukrainie 25.04?

Na scenie pojawią się polskie i ukraińskie gwiazdy muzyki. Wystąpią między innymi: Julia Belei, Justyna Steczkowska, Kasia Stankiewicz & Varius Manx, Małgorzata Ostrowska, Andrzej Piaseczny, Tayanna, Urszula, Nina Matvienko & Donia Matvienko, Piotr Cugowski, Antytila oraz Grubson. Ponadto, dzięki telemostom z Kijowem i Lwowem, usłyszymy występy na żywo zespołu Numer 482, Probass&Hardi oraz Pikardyjska Tercja i Levoice z Oleksandrem Bozhykiem. W trakcie wydarzenia ukraińscy artyści zaśpiewają razem utwór "Czerwona Kalina". Początkiem utworu będzie nagranie wokalisty grupy Boombox, którego użył zespół Pink Floyd do stworzenia "Hey Hey Rise Up", czyli swojej wersji pieśni. Będzie to też okazja do premierowego zaprezentowania utworu "Mamy siebie" w aranżacji Adama Sztaby. Wydarzenie poprowadzą Małgorzata Kożuchowska i Oleg Biletsky.

Koncert Chwała Ukrainie - transmisje online i w TV

Transmisja koncertu Chwała Ukrainie będzie dostępna na kanale TV Ukraina24 oraz na Facebooku BGK.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Koncert Chwała Ukrainie w Warszawie - kto wystąpi podczas wydarzenia 25.04?