Przemycał zegarki za ogromną kwotę - wpadł na Lotnisku Chopina

Przemycał zegarki za ogromną kwotę - wpadł na Lotnisku Chopina
Autor: Vladimir Morozov flickr.com Złoty zegarek

Łączna wartość 9 luksusowych zegarków, które przemycić próbował podróżny ujęty na Lotnisku Chopina w Warszawie, jest powalająca! Z naszego artykułu dowiecie się, ile kosztowały i ile na przemycie mógł stracić Skarb Państwa.

Luksusowe zegarki - ceny tych urządzeń mogą być naprawdę kosmiczne! Zegarki renomowanych szwajcarskich firm kosztują od kilkunastu do kilkuset tysięcy złotych. Dziewięć sztuk takich zegarków znaleziono w bagażu jednego z podróżnych podczas przeszukania na Lotnisku Chopina na warszawskim Okeciu. Mężczyzna nie zgłosił ich do oclenia, narażając tym samym polski Skarb Państwa na niemal 208 tysięcy złotych z tytułu nieodprowadzonych należności. Jednak łączna cena samych zegarków znaczne przewyższa tę kwotę. Przemyt udaremnili funkcjonariusze mazowieckiej Krajowej Administracji Skarbowej(KAS). Wytypowanie osoby skierowanej do kontroli umożliwiła współpraca ze szwajcarską Służbą Celną z Portu Lotniczego w Genewie.

Warszawa szykuje się do otwarcia Centralnego Punktu Szczepień Powszechnych na stadionie Legii w Warszawie
AJFREJM do FB eski -

Zegarki za prawie milion złotych!

Podróżny, legitymujący się paszportem łotewskim, został skierowany do kontroli po przejściu stanowiska "Towary do zgłoszenia". Zaprzeczył on temu, że posiada jakiekolwiek przedmioty wymagające oclenia. W jego bagażu znaleziono jednak zegarki znanych, ekskluzywnych marek. Ich łączna cena to ponad 900 tysięcy złotych! Ponadto odkryto laptop. Zatrzymany nie posiadał żadnych dokumentów potwierdzających zakup tych przedmiotów. Podróżnego zatrzymano i przesłuchano w charakterze podejrzanego, a o sprawie poinformowano Prokuraturę Rejonową Warszawa-Ochota. Zabezpieczony towar wraz z dokumentacją procesową przekazano do dalszego postępowania karno-skarbowego.

Źródło: mazowieckie.kas.gov.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sonda
Czy chciałbyś być policjantem?
Źródło: Przemycał zegarki za ogromną kwotę - wpadł na Lotnisku Chopina
Nasi Partnerzy polecają