Ruszyły prace na ul. Sokratesa w Warszawie

i

Autor: fot. ZDM Ruszyły prace na ul. Sokratesa w Warszawie

Ruszyła przebudowa Sokratesa w Warszawie! Remont potrwa pół roku

2021-07-12 15:53

To tam doszło do śmiertelnego potrącenia mężczyzny, który uratował swoją żonę i dziecko spychając ich z ulicy przed rozpędzonym samochodem. Właśnie zaczyna się remont, który po wypadku zapowiadali stołeczni drogowcy. Przeczytajcie, co się zmieni!

Co oznaczają kolory kwiatów?

Pierwsze prace od poniedziałku 12.07

Drogowcy z Zarządu Dróg Miejskich rozpoczną przebudowę ulicy od rozbierania wysepek na środku jezdni i azyli na przejściach dla pieszych. Roboty z tym związane prowadzone będą od strony ul. Wólczyńskiej. Potrwają cały tydzień. Kierowców czekają pierwsze utrudnienia od poniedziałku, 12 lipca. Ruch pojazdów w ciągu ul. Sokratesa, pomiędzy ul. Wólczyńska a Kasprowicza, odbywać się będzie po jednym pasie na każdej jezdni. Wyjazd z ul. Petofiego na ul. Sokratesa będzie możliwy wyłącznie w prawo. Tak samo jak z ul. Szekspira. Przejazdy na wysokości ul. Tołstoja, parkingu w rejonie ul. Balzaka i ul. Kaliszówka pozostaną bez zmian. Także organizacja ruchu pieszych i rowerzystów nie ulegnie zmianie na tym etapie.

 Jedna jezdnia od 19 lipca

W poniedziałek, 19 lipca, rozpoczną się roboty po południowo-wschodniej stronie drogi. Zostanie zamknięta jezdna ul. Sokratesa prowadząca w kierunku ul. Kasprowicza na odcinku od przystanku autobusowego Bogusławskiego do ul. Szekspira. Ruch w obu kierunkach będzie się odbywał drugą jezdnią – po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Na ul. Sokratesa będzie obowiązywał zakaz parkowania podczas całego czasu trwania prac. Taka organizacja będzie obowiązywać do końca sierpnia, po czym ruch zostanie przełożony na przebudowaną jezdnię.

Chodnik, zieleń, nawierzchnia i oświetlenie 

Prace zgodnie z harmonogramem mają potrwać pięć miesięcy. Po ich zakończeniu ul. Sokratesa zmieni się nie do poznania – przede wszystkim stanie się bezpieczna i wygodna.

- Wszystkie istniejące przejścia dla pieszych przez ul. Sokratesa będą skrócone i zabezpieczone azylem. Powstanie też nowe przejście na wysokości budynku nr 13. Mieszkańcy zyskają szerszy chodnik po północno-zachodniej stronie, gdzie koncentrują się wszystkie sklepy i punkty usługowe. Dziś chodzi się tam wąskim chodnikiem, obok którego bez żadnej separacji przebiega równie wąska droga rowerowa. Po zmianach chodnik zostanie dwukrotnie poszerzony, a droga rowerowa powstanie bliżej jezdni i będzie oddzielona od pieszych pasem zieleni. Po stronie południowo-wschodniej, gdzie jest szeroki i mniej uczęszczany chodnik, zaplanowano ciąg pieszo-rowerowy - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskiej.

Sokratesa się zazieleni

Do istniejących drzew dołączy 110 kolejnych i setki nowych krzewów. Powstaną także ogrody deszczowe, które będą separować różne rodzaje ruchu. Uzupełnieniem zmian będzie remont nawierzchni, a także całkowita wymiana oświetlenia – zarówno słupów, jak i opraw (na ledowe). Prace związane z latarniami już trwają, prowadzone są od strony ul. Wólczyńskiej.

Czytaj także: Warszawa zachęca obcokrajowców do szczepień! Są darmowe i dostępne dla wszystkich

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."
Źródło: Ruszyła przebudowa Sokratesa w Warszawie! Remont potrwa pół roku