Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: Warszawa nie dostanie nawet złotówki

2020-12-10 21:25 STAN Apo
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: Warszawa nie dostanie nawet złotówki
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: Warszawa nie dostanie nawet złotówki

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - nie dla Warszawy. W II turze naboru wniosków do rozdania mazowieckim gminom i powiatom przeznaczono prawie pół miliarda złotych na przeciwdziałanie gospodarczym skutkom pandemii. Warszawa nie dostanie nawet złotówki.

Gigantyczny paczkomat zniknie z Biskupina

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych - nie dla Warszawy

Warszawa nie dostanie pieniędzy na walkę ze skutkami pandemii. W II turze naboru wniosków do rozdania mazowieckim gminom i powiatom przeznaczono prawie pół miliarda złotych. Rozdzielono to na 197 inwestycji - ale żadnej stołecznej. Do Warszawy nie trafi więc nawet złotówka.

Czytaj także: Komendant stołeczny policji straci pracę? Rada Warszawy chce odwołania Dobrodzieja

Zdaniem prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego powód jest jasny. Przy wyborze wniosków kierowano się kluczem politycznym. - Żaden samorząd niezależny nie dostaje wsparcia z tego funduszu. Te pieniądze są rozdawane tylko i wyłączniewedług klucza politycznego - mówi Rafał Trzaskowski.

W pierwszej turze naboru wniosków kierowano się algorytmem. Warszawa dostała wtedy część pieniędzy, o które się ubiegała, czyli 93,5 mln zł. W drugiej turze zrezygnowano już z algorytmu. - Pan premier Morawiecki powołał specjalną komisję złożoną z przedstawicieli kilku ministerstw - mówi wojewoda mazowiecki, Konstanty Radziwił.

I dlatego według ratusza do stolicy nie trafi nawet złotówka. W innych miastach jest podobnie. Wnioski Łodzi, Krakowa, Wrocławia czy Poznania także odrzucono.

Źródło: Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych: Warszawa nie dostanie nawet złotówki
Nasi Partnerzy polecają