Student SGH zginął w ostrzale Kijowa. Uczelnia żegna go we wzruszającym wpisie

2022-03-01 19:31

Student Szkoły Głównej Handlowej zginął w ostrzale Kijowa. Uczelnia opublikowała oficjalny wpis, w którym żegna mężczyznę i apeluje o jak najszybsze zaprzestanie działań zbrojnych. Studenta w mediach społecznościowych pożegnali także jego koledzy. "Dopiero teraz uderzył mnie horror tej wojny" - czytamy.

- Dotarła do nas tragiczna wiadomość. 1 marca w obwodzie kijowskim w wyniku odniesionych ran zmarł Oleksii Morklianyk, student studiów I stopnia SGH. Samochód, którym się przemieszczał, został trafiony odłamkami pocisku.

Jesteśmy zszokowani tą informacją. Z uwagi na dobro i spokój rodziny poprzestaniemy na tym komunikacie.

Władze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie wraz z całą społecznością akademicką składają Rodzinie, Krewnym i Przyjaciołom Oleksiia wyrazy najgłębszego współczucia.

My, Wspólnota SGH, nie godzimy się z tą stratą.

Ukraina stała się celem barbarzyńskiego ataku ze strony Federacji Rosyjskiej, która posyła na śmierć niewinne istnienia. Apelujemy o jak najszybsze zaprzestanie działań zbrojnych, żeby położyć kres tej bezsensownej i haniebnej wojnie! - czytamy na stronie uczelni.

Czytaj także: Ostrzał wieży telewizyjnej w Kijowie. Nie żyje pięć osób [WIDEO, DRASTYCZNE ZDJĘCIA]

"Dopiero teraz uderzył mnie horror tej wojny"

Kolegę pożegnał także Samorząd Studentów SGH. - Dopiero teraz uderzył mnie horror tej wojny - kiedy zginął ktoś, kogo znałem, nawet pobieżnie - czytamy w komentarzach. - Radość bijąca z tego zdjęcia... i ta przerażająca wiadomość. Wojna to samo zło. Nie pozwólmy na jej dalsze trwanie i niszczenie marzeń, odbieranie życia - czytamy. - Okropne. Tak nie może być, żeby niczym nie uzasadniona wojna zabijała niewinnych! - piszą internauci.

Wojna w Ukrainie

W Ukrainie trwa wojna. W czwartek 24 lutego rosyjskie wojska najechały na ukraińskie tereny. To, co według słów prezydenta Rosji Władimira Putina miało być "specjalną operacją wojskową w Donbasie", okazało się inwazją przeprowadzoną na wielką skalę. Jest wiele ofiar - także cywili oraz rannych. Przed wojną do Polski uciekają setki tysięcy uchodźców.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Sprzedaje rower, żeby wrócić na Ukrainę. Ruslan będzie bronił swojej ojczyzny
Źródło: Student SGH zginął w ostrzale Kijowa. Uczelnia żegna go we wzruszającym wpisie