Sylwester 2020/2021: Dlaczego warto zrezygnować z petard w sylwestrową noc?

2020-12-29 20:55 STAN
Sylwester 2020/2021: Dlaczego nie warto strzelać w Sylwestra?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Sylwester 2020/2021: Dlaczego nie warto strzelać w Sylwestra?

Sylwester zwykle kojarzy się nam z dobrą zabawą do białego rana i fajerwerkami - nie w tym roku! Przez pandemię koronawirusa obowiązują obostrzenia, które zakazują gromadzenia się w dużych grupach, zamknięte są kluby, a rząd apeluje o pozostanie w domach i wstrzymanie się z odpalaniem fajerwerków. Dlaczego warto zrezygnować z petard w sylwestrową noc?

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Sylwester 2020/2021: Dlaczego nie warto strzelać w Sylwestra?

Już od kilku sezonów coraz więcej miast decyduje się zrezygnować ze strzelania w Sylwestra. Argumentując to głównie dbałością o zdrowie zwierząt. I jest to bardzo słuszny argument.

- Coś, co ludziom kojarzy się zabawą, dla zwierząt jest ogromnym stresem. Wybuchom sztucznych ogni i petard towarzyszy ogromny huk i rozbłyski, które powodują, że zwierzęta wpadają w panikę. Nasi "bracia mniejsi"mają bardziej wyostrzone zmysły, zwłaszcza zmysł słuchu, dlatego wybuchy fajerwerków wywołują u nich strach, olbrzymi szok i poczucie zagrożenia. Kilka fajerwerków u jednej osoby, to tysiące w Twojej okolicy i miliony w kraju. Kilkuminutowa atrakcja nie jest warta traumy zwierząt - podkreśla warszawskie zoo.

Czytaj także: Sylwester 2020 w Warszawie bez fajerwerków i koncertów! Jakie atrakcje szykuje stolica?

Jednak lista "przeciwko" strzelaniu w Sylwestra jest znacznie dłuższa. Zobacz galerię!

Warszawa nie strzela w Sylwestra

Ze strzelania w Sylwestra od kilku lat rezygnuje już Warszawa. W tym roku ponownie Rafał Trzaskowski zaapelował w imieniu swoim, ale i swojego czworonoga Bąbla o wstrzymanie się z odpalaniem fajerwerków. - Razem z Bąblem jak co roku przypominamy - #WarszawaNieStrzela w sylwestra! Chodzi nie tylko o przestrzeganie obostrzeń w związku z epidemią #koronawirus, ale także o dobro zwierząt. Bądź człowiekiem, dbaj o czworonogi (i nie tylko!) - napisał Trzaskowski.

-

QUIZ. Te marki kocha cały świat. Nie zgadniesz, które pochodzą z Polski

Pytanie 1 z 11
Słynne wafelki z naszego kraju to:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected] Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Źródło: Sylwester 2020/2021: Dlaczego warto zrezygnować z petard w sylwestrową noc?
Nasi Partnerzy polecają