Szpital na Stadionie Narodowym wznawia działalność. Kiedy? ZNAMY DATĘ

2021-11-16 19:34

Jest decyzja ws. szpitala na Stadionie Narodowym. Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego placówka wkrótce ma zacząć przyjmować pacjentów. Kiedy szpital na Stadionie Narodowym zacznie działać? Znamy datę!

Szpital na Stadionie Narodowym jeszcze w listopadzie zacznie przyjmować pacjentów. Zgodnie z poleceniem wojewody mazowieckiego, od 25.11 na PGE Narodowym ma stanąć 100 łóżek dla pacjentów covidowych, w tym 10 dla wymagających podłączenia do respiratora.

Czytaj także: Szpital Południowy: Są problemy z instalacją tlenową. Możliwa ewakuacja

Co ze Szpitalem Południowym?

Wojewoda przekazał, że oczekuje przywrócenia pełnego potencjału Szpitala Południowego. - Do dyspozytorni medycznej wpływają informacje, że w Szpitalu Południowym wciąż zdarzają się odmowy przyjęć pacjentów z potwierdzonym Covid-19. Dyrektor Wydziału Zdrowia MUW zwrócił się do placówki o natychmiastowe wyjaśnienie zaistniałej sytuacji. Wojewoda oczekuje sprawnego udostępniania wszystkich miejsc w Szpitalu Południowym. Przypominamy, że Szpital Południowy jest wyznaczony jako placówka wiodąca w Warszawie i okolicach do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem Covid-19 - informuje.

QUIZ. Warszawa w literaturze. To wypada wiedzieć, nawet jak czytanie to nie twoja pasja

Pytanie 1 z 10
Stanisław Grzesiuk w "Boso, ale w ostrogach" pięknie opisał realia przedwojennej Warszawy. Głównie jakiej części?

- Szpital Południowy powinien udostępniać 300 łóżek dla pacjentów z Covid-19, w tym 80 miejsc respiratorowych, jednak ze względu na modernizację instalacji tlenowej, placówka znacząco zmniejszyła liczbę dostępnych miejsc. Władze miasta zadeklarowały ponowne uruchomienie przyjęć pacjentów od soboty 13 listopada br., natomiast zgodnie z przesłanym 16 listopada raportem – szpital nie wykazuje w raportach pełnej dostępności bazy łóżkowej (czyli 300 łóżek). Zgodnie z przesłanymi danymi, obecnie Miasto Stołeczne Warszawa w Szpitalu Południowym udostępniło 162 łóżka, z czego zajętych jest tylko 116 łóżek. W związku z deklaracją placówki o naprawie instalacji tlenowej, w chwili obecnej powinno być już udostępnionych 300 łóżek. Ze względu na to, że ten szpital tymczasowy zorganizowany jest w budynku docelowo przeznaczonym na szpital, stanowi on z całą pewnością najbardziej komfortowe miejsce dla leczenia chorych. – powiedział wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł.

Czytaj także: Mecze ważniejsze niż zdrowie? Szpital na PGE Narodowym jeszcze nie ruszył

Zgodnie z przesyłanymi przez szpitale raportami, w szpitalach tymczasowych przygotowane są obecnie 594 łóżka dla pacjentów z Covid-19, w tym 89 miejsc respiratorowych.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

W formie - Dieta łagodząca stres
Źródło: Szpital na Stadionie Narodowym znów przyjmie pacjentów. Kiedy? ZNAMY DATĘ