Stadion Skry przy Wawelskiej 5 w Warszawie

i

Autor: fot. stadiony.pl Stadion Skry przy Wawelskiej 5 w Warszawie

Trwa sprzątanie wokół Skry! Wywieziono tony starych rzeczy i gruzu

2021-07-15 16:39

Rozebrano stare słupy, bramki i trybuny. Wywieziono tony śmieci i gruzu. To jeszcze nie koniec. To dopiero przygotowania do pierwszego pierwszego etapu modernizacji Skry, którą miasto przyjęło od klubu sportowego po 13 latach batalii sądowych. Przeczytaj, co tam powstanie!

Nawałnice i burze przechodzą nad Polską

Trwa wielkie sprzątanie warszawskiej Skry!

Po odzyskaniu kontroli nad kompleksem znajdującym się w stanie ruiny wskutek wieloletnich zaniedbań poprzedniego właściciela terenu, miasto st. Warszawa niezwłocznie przystąpiło do intensywnych prac porządkowych. Ich efektem będzie oddanie części obiektów „Skry” mieszkańcom i sportowcom jeszcze w tym roku.

Po latach sądowych batalii odzyskaliśmy Skrę jako Warszawa, teraz czas przywrócić ją sportowcom i mieszkańcom. Kilka tygodni temu uzyskaliśmy wreszcie dostęp do kompleksu. Od razu zaczęliśmy prace. Trwa porządkowanie terenu i prace przygotowawcze pod I etap przebudowy. Zwracamy „Skrę” Warszawie! – podkreśla prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, który w środę obserwował postęp prac na terenie kompleksu sportowego Skry.

- Do tej pory udało się wywieźć ok. 700 m3 śmieci i gruzu. Teren stadionu bocznego i korty tenisowe oczyszczono z elementów zagrażających bezpieczeństwu, a tam gdzie było to możliwe posiano trawę - mówi rzecznik warszawskiego ratusza Monika Beuth-Lutyk. Poza pracami porządkowymi wokół obiektów są też zabezpieczane instalacje elektryczne, sanitarne i kanalizacyjne.

Skra ma służyć nie tylko sportowcom

Docelowo Skra zostanie przywrócona nie tylko sportowcom, ale też wszystkim warszawiankom i warszawiakom. Zgodnie z koncepcją, która zwyciężyła w konkursie na zagospodarowanie kompleksu, Skra otworzy się na Pole Mokotowskie łączącą je strefą rekreacyjno-sportową. Powstaną nowe udogodnienia, np. trasy biegowe czy siłownia plenerowa.

Już w tym roku mieszkańcy będą mogli korzystać z pierwszego obiektu – trawiastego boiska bocznego, w już w połowie 2022 r. z przestrzeni po dawnych basenach.

Czytaj także: Odkryte baseny w Warszawie - gdzie można popływać w upalne dni?

Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]

Pytanie 1 z 11
Poniższy znak ostrzega o:
Te znaki drogowe spotykasz najrzadziej. Znasz je wszystkie? [QUIZ]
Źródło: Trwa sprzątanie wokół Skry! Wywieziono tony starych rzeczy i gruzu